Ices Ices

Bramy automatyczne zapewniają prawdziwy komfort użytkowania. Sytuacje, w których musieliśmy wysiadać z samochodu, kiedy padał mocny deszcz, po to, aby otworzyć bramę wjazdową czy garażową – mogą odejść w zapomnienie. Dzięki napędom do bram oraz pozostałym elementom systemu automatyki, takie zdarzenia nie mają miejsca.

Napędy do bram z fotokomórką

 Napędy do bramOtwieramy lub zamykamy bramę, nie wysiadając z pojazdu. Taki komfort jest ceniony niemal przez każdego, dlatego obecnie mało kto wyobraża sobie powrót do tradycyjnych bram otwieranych ręcznie. Na szczęście nowoczesna technologia umożliwia nam korzystanie z takich udogodnień jak automatyka bram. Ale czy jest ona niezawodna? Producenci uważają, że tak. Napędy do bram wyposażone są w fotokomórki, dzięki którym możliwe jest wykrywanie przeszkód – brama nie uderzy w przeszkodę, która znajduje się na drodze jej skrzydła, ponieważ w odpowiednim momencie zatrzyma się. Dzięki temu nie ma możliwości uszkodzenia skrzydła, ponieważ brama sama siebie chroni. Zaletą automatycznych bram jest także to, że możemy je otwierać za pomocą pilota lub też własnego telefonu komórkowego dzięki odpowiedniej aplikacji. Jeśli chodzi o same napędy do bram, producenci proponują urządzenia najwyższej jakości, które charakteryzują się niezawodnością. Niska awaryjność bierze się z zastosowania najlepszych podzespołów.

 Napędy do bramAle ważne jest, by przestrzegać wytycznych producenta. Jeżeli zaznaczył on, iż dany napęd nadaje się do bramy o wadze do 500 kg, nie powinniśmy dziwić się, że ulegnie awarii jeżeli zamontujemy go w bramie, która generuje większe obciążenie. Dlatego bierzmy to pod uwagę podczas zakupu napędu. Nowoczesne napędy do bram pozwalają otwierać i zamykać bramę nawet 100 razy na dobę. Szybkość otwierania skrzydła lub przesuwania go wynosić może na przykład 3 metry na 15 sekund – bramy działają więc naprawdę szybko. Istotnym jest też fakt, że każdy nowoczesny napęd do bramy posiada akumulator awaryjny, który pozwala bramie pracować nawet wówczas, gdy zabraknie zasilania. Chyba dla każdego będzie ważne także to, czy taki napęd działa cicho czy generuje hałas. Na szczęście nowoczesne urządzenia są praktycznie niesłyszalne podczas działania. Ponadto napędy są łatwe w instalacji, dlatego fachowemu monterowi zainstalowanie systemu nie zajmuje wiele czasu. Już po paru godzinach możemy cieszyć się automatyką bramy.

Podsumowując, obecnie w ofertach producentów dostępne są jedynie nowoczesne napędy do bram, które charakteryzują się małą awaryjnością, sprawnym i szybkim działaniem, dlatego są wartościowym wyborem do każdej posesji.