Ices Ices

Spokój i bezpieczeństwo to jedne z najważniejszych imponderabiliów w życiu człowieka. Kiedy przychodzi moment na założenie własnego interesu usługowo – handlowego, przychodzi także obawa i niepewność, w końcu nigdy nie wiadomo, kto tylko czeka, aż opuścimy swój przybytek

buy cheap kamagra oral jelly

, pozostawiając go jako łakomy kąsek dla potencjalnego włamywacza.

Krata antywłamaniowa ze stali

krata antywłamaniowaWarto wtedy postawić na nieco większe zabezpieczenie niż drzwi zamykane na klucz. A co w przypadku, gdy sklep mieści się w galerii handlowej? Tam przecież jest duża otwarta przestrzeń. Tabliczka z napisem „Nie wchodzić!” raczej nie zniechęci nikogo do wtargnięcia. W obu przypadkach dobrze jest postawić na aluminiowe bądź stalowe kraty antywłamaniowe. Krata antywłamaniowa powinna zawsze być dostosowana do miejsca, w którym znajduje się sklep oraz do charakteru prowadzonej działalności. W sklepach zewnętrznych najlepiej sprawdzają się kraty stalowe rolowane. Ze względu na swoją pełną nieprzejrzystość dają do stu procent pewności, że żadna niepożądana osoba nie zajrzy do środka pod nieobecność właściciela. Grubość oraz twardość materiału sprawiają, że jest to jeden z najlepszych sposobów zabezpieczających – potwierdzony przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej. Można je bez problemu dopasować do ogólnej aranżacji budynku, malując profile na dowolny kolor z palety RAL. Nie przepuszcza światła ani powietrza, więc idealnie nada się również jako brama do garażu.

krata antywłamaniowa sklep

W galeriach handlowych sklepowa krata antywłamaniowa powinna być dostosowana do charakteru działalności. Pełna stalowa krata nie będzie pasowała tutaj praktycznie w żadnym wypadku. Można się zastanowić nad wyborem odpowiedniego materiału, stal czy aluminium. Należy pamiętać, że aluminium mimo swojej wytrzymałości i powszechności jest nieco lżejsze niż stal. Kraty stalowe typu „cegiełka” lub sinusoidalne bardzo dobrze sprawdzają się w sklepach, które wymagają bardzo dobrej wentylacji oraz cyrkulacji powietrza np. perfumerie. Zapewnia przede wszystkim bezpieczeństwo, ale także pełną przejrzystość, gdy zależy komuś na ekspozycji wnętrza sklepu. Podobnie jest z „cegiełką” aluminiową, delikatnie lżejszą, pasującą np. do pralni czy sklepów z zabawkami. Kraty perforowane są dla sklepów, które wymagają przepustowości powietrza z jednoczesnym ograniczeniem widoczności wnętrza. Również występują w dwóch wariantach – aluminiowym oraz stalowym, najczęściej ocynkowane.

Ochrona i bezpieczeństwo są prawie identyczne w obu przypadkach. Świetnie nadają się do ochrony części restauracyjnych w galeriach handlowych. Przy wyborze sklepowej kraty antywłamaniowej warto zapoznać się z opiniami o produkcie, producencie oraz z certyfikatami poświadczającymi rzetelność informacji przedstawionych na stronie danego wytwórcy. Rolowane kraty są jednymi z najlepszych, niezawodnych i najprostszych systemów zabezpieczających. Nic dziwnego, że są najchętniej wybierane wśród konsumentów.