Ices Ices

Na długie zimowe wieczory najlepsza jest herbata z imbirem, miodem i cytryną, ciepły wełniany sweter, dobra książka i jakiś przytulny kąt. Dobrze jest wtedy zamknąć dom na klucz, rozpalić w kominku, rozsiąść się wygodnie w ulubionym fotelu i delektować przyjemną chwilą. Nie w każdym jednak domu stoi klasyczny kominek – bywają one uciążliwe w użyciu, wymagają spełnienia określonych warunków i pozwolenia na montaż.

Biokominki ze sklepu online

biokominki wolnostojąceAlternatywą dla kominków z żywym ogniem są wolnostojące kominki elektryczne. Nadają się do każdego wnętrza – mogą stanowić ozdobę zarówno domów, jak i mieszkań w bloku czy kilkupiętrowych kamienicach. Zasilane prądem nie wymagają rozpalania ognia, czyszczenia, gromadzenia materiału opałowego, czyszczenia komina, ani też montażu specjalnych instalacji odprowadzających dym lub dostarczających gaz. Są całkowicie bezpieczne zarówno dla naszego zdrowia, jak i środowiska, ponieważ nie emitują szkodliwych spalin do atmosfery. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają w domu odpowiednich warunków do zbudowania tradycyjnego kominka. W przypadku kominka na prąd nie trzeba burzyć ściany w celu doprowadzenia systemu wentylacyjnego – wystarczy zamówić modne biokominki wolnostojące ze sklepu internetowego lub udać się do pobliskiego marketu z urządzeniami tego typu. Kominek wolnostojący nadaje się do każdego rodzaju, każdej wielkości pomieszczeń.

biokominki wolnostojącePamiętać należy jednak o tym, żeby kominek ustawić w odległości minimum 40 cm od powierzchni łatwopalnych – drewnianych mebli oraz ścian z drewnianym wykończeniem (te ostatnie można w razie potrzeby obłożyć materiałem izolacyjnym). Kominki, poza swoim walorem estetycznym, mają bowiem jedną zasadniczą zaletę – emitują ciepło, dzięki czemu są wyjątkowo funkcjonalnym elementem wystroju naszych domów. Dla tych jednak, którzy lubią wpatrywać się w prawdziwe płomienie, również dostępny jest wariant niewymagający zastosowania instalacji wentylacyjnej, mianowicie kominki zasilane bioetanolem. Ulega on całkowitemu spaleniu w trakcie eksploatacji, nie emitując do atmosfery żadnych szkodliwych substancji, dzięki czemu stanowi rozwiązanie ekologiczne. Biokominki dostępne są w wariancie przeznaczonym pod zabudowę, a także wolnostojącym lub zawieszanym na ścianie.

Ze względu na wysoką temperaturę wytwarzaną przez urządzenie również należy zwrócić uwagę, jakie elementy wystroju wnętrza znajdują się w ich pobliżu. Podobnie jak ich elektryczne odpowiedniki, kominki na biopaliwo nie wymagają szczególnego traktowania. Doskonale odnajdą się zatem w każdej przestrzeni – w domu, w biurze, a także w restauracji, dyskretnie budując ciepły i przyjazny klimat.