Ices Ices

Kompaktowe maszyny budowlane cieszą się coraz większą popularnością ze względu na swoją wszechstronność zastosowania. W odróżnieniu od wielkogabarytowych maszyn, te mini maszyny są o wiele bardziej mobilne i pozwalają na bezpieczny dostęp nawet do trudno dostępnych miejsc na placu budowy. 

Charakterystyka mini ładowarek

mini ładowarka przegubowaTo właśnie ze względu na swoją zwrotność są tak cenione, ale to nie wszystkie zalety, jakimi może poszczycić się chociażby taka mini ładowarka przegubowa. Warto wspomnieć przede wszystkim o tym, że tego typu maszyny nadają się do każdej pracy, ponieważ ich osprzęt jest wymienny. W związku z tym znajdują zastosowanie zarówno w budownictwie, ale także w rolnictwie, jak i w przemyśle, ponieważ w przypadku wymiany łopaty koparkowej na widły, można za ich pomocą przenosić palety z ciężkim towarem z miejsca na miejsce. Do podstawowym zalet wysokiej jakości mini ładowarki przegubowej zaliczyć można także mocny silnik, który gwarantuje bardzo dobre osiągi niezależnie od obciążenia. Również napęd hydrostatyczny jest tutaj ogromnym plusem, ponieważ zapewnia on dużą ochronę podwozia dzięki obecności oddzielnych silników na poszczególne koła.

mini ładowarka przegubowaOczywiście kolejną ważną kwestią, o której obowiązkowo należy wspomnieć, jest udźwig takiej mini ładowarki. Zależy on od modelu maszyny, jednak przykładowo jeśli mamy maszynę o łyżce 0,8 m3, to jest ona w stanie udźwignąć nawet 4 tony bez możliwości wywrócenia się w przód pod wpływem ciężaru, natomiast jeśli chodzi o możliwość wykonania pełnego skrętu, będą to ponad 3 tony ciężaru. Jak widać, są to dobre parametry jak na maszynę kompaktową. Co ważne dla wielu osób, takie mini ładowarki są proste w budowie, a zatem również ich serwis nie przysparza większych trudności. Dostęp do podzespołów jest łatwy, nie będzie więc problemów z zakupem części zamiennych. Zamiast jednak czekać do momentu wystąpienia usterki czy poważnej już awarii, warto po prostu regularnie wykonywać przeglądy techniczne takiej ładowarki przegubowej, co pozwoli nam ustrzec się przed poważnymi problemami. Jest to oszczędność, ponieważ taki serwis mini maszyn budowlanych, mimo iż jest prosty, to jednak potrafi wiele kosztować.

Podsumowując, kompaktowe maszyny na niewielkiej budowie sprawdzają się znakomicie, dlatego najczęściej można je spotkać w miejscach, gdzie stawia się domy czy pojedyncze obiekty użytkowe. Mimo niewielkich gabarytów zapewniają odpowiedni udźwig, dzięki czemu usprawniają przeprowadzanie wielu z prac budowlanych; dlatego właśnie warto w nie zainwestować, ponieważ stanowią często nieodzowne wsparcie dla budowniczych.