Ices Ices

Każdy przestój maszyny w przedsiębiorstwie może prowadzić do wielu nieprzyjemności – firma może momentalnie stracić w oczach swoich klientów, opóźniają się dostawy, wymagane są kosztowne naprawy oraz uniemożliwiona zostaje dalsza działalność zakładu do czasu naprawy awarii. Bezawaryjność jest istotna w każdej maszynie i urządzeniu, w tym również w suwnicach, które są odpowiedzialne za przenoszenie ciężkich, nieporęcznych i wielkowymiarowych towarów, których często transport innymi środkami nie jest możliwy.

Solidna suwnica pomostowa

suwnica pomostowaWłaściciele firm, którzy decydują się na zakup suwnic, często zastanawiają się, czy nie będą musieli ponosić dodatkowych kosztów związanych z licznymi naprawami urządzeń oraz, czy sprzęt nie wygeneruje zakładowi innych strat finansowych. Wszystko to zależy tak naprawdę od projektanta i producenta suwnic, choć każde z urządzeń jest dokładnie kontrolowane z uwagi na swoje zastosowanie. Wszystkie komponenty i moduły tworzone są z wytrzymałych materiałów

, a całość dostosowywana jest do potrzeb przedsiębiorstwa. Należy mieć na uwadze, że każda suwnica ma parametry, których nie powinno się przekraczać – mowa tu między innymi o udźwigu, wysokości podnoszenia i szybkości przesuwania. Właśnie dlatego suwnice projektuje się pod konkretną firmę, aby właściciel nie ponosił dodatkowych kosztów zakupu, a przy tym mógł sprostać każdemu zadaniu wykonywanemu w jego zakładzie.

suwnica pomostowaPoza dobrze przygotowanym projektem i właściwą obsługą urządzenia, wpływ na awaryjność ma również regularna konserwacja. Na uszkodzenia narażone są takie elementy suwnicy jak silnik, haki przytrzymujące ładunek, a także przekładania zębata, których stan na bieżąco zaleca się kontrolować. Zastosowanie się do zaleceń producenta sprawi, że urządzenie będzie działało prawidłowo przez wiele lat, bez konieczności serwisowania sprzętu. Stabilna suwnica pomostowa pozostanie w dobrym stanie pomimo częstej eksploatacji. Warunkiem jest jednak, by używać jej do celów, dla których została zaprojektowana, wyprodukowana i zamontowana. W przypadku, jeżeli przedsiębiorstwo nieco zmieni swoją branżę i wymagany będzie transport cięższych towarów, wówczas należy zmodernizować suwnicę.

Przekroczenie udźwigu urządzenia sprawi, że przekładnia lub hak mogą nie wytrzymać i zerwą się, co sprawi, że ładunek spadnie, stwarzając zagrożenie nie tylko dla przedmiotów znających się w pojemniku, ale przede wszystkim dla osób będących w pobliżu. Jeżeli dojdzie do awarii lub wymagana będzie konserwacja, warto skontaktować się z firmą odpowiedzialną za projekt, produkcję i montaż sprzętu.