Ices Ices

O nasz dom w Poznaniu musimy dbać, jeśli chcemy żeby zawsze on dobrze wyglądał. Nie inaczej jest z naszymi tarasami, które też przecież połączone z budynkiem.

Deska tarasowa z Poznania z drewna egzotycznego

deska tarasowaJedni tarasu używają tylko okazjonalnie do wypoczynku, a inni często zapraszają znajomych na wspólne grillowanie. Tak czy inaczej warto jest zadbać o odpowiednie zabezpieczenie i czyszczenie naszych tarasów. Na pewno niektóre deski tarasowe same w sobie są odporne na czynniki atmosferyczne, czy też na uszkodzenia mechaniczne. Deska tarasowa-poznań wykonana z drewna egzotycznego jest twardsza niż na przykład drewno sosnowe, a do tego słońce ani wilgoć i woda jej nie zniszczy. Jednak drewno mimo wszystko nie jest metalem czy kamieniem, żeby przetrwało wszystko. Dlatego tez powinno być na etapie produkcji zakonserwowane specjalnymi środkami, żeby szkodliwe substancje nie przedostawały się do ich środka. Również deska kompozytowa powinna być w ten sposób zabezpieczona. Sami jednak też musimy dbać o nasze podłogi na tarasie. Przede wszystkim chodzi tutaj o odpowiednie czyszczenie. Piasek powinien być przez na regularnie usuwany, ponieważ jeśli będziemy po nim chodzić, to będzie on rysował nasze deski tarasowe. Do tego też nie powinniśmy doprowadzać do przemoczenia tarasu, nawet deski kompozytowe mają swoją odporność i nie można ich myć wężem ogrodowym, tak jak kostkę brukową.

Najlepiej jest ją zmywać środkiem do drewna zawierającym natłuszczające olejki, które dodatkowo zabezpieczają powierzchnię drewna, głównie przed wodą. Wtedy nasz taras będzie zadbany.