Ices Ices

Człowiek, aby żyć, potrzebuje przede wszystkim powietrza. Ale nie każde powietrze jest odczuwane przez nas jako komfortowe i nie zawsze, choć mamy go pod dostatkiem, czujemy się dobrze. A wszystko za sprawą cyrkulacji powietrza. Bo człowiek potrzebuje go w świeżej postaci. Czyli gdy zawartość dwutlenku węgla nie przekracza w nim 0,1%.

Dlatego też tak bardzo popularne jest na przykład wietrzenie pomieszczeń. Ale z drugiej strony musimy zdawać sobie sprawę z tego, że takie wietrzenie pociąga za sobą utratę ciepła, co z kolei pociąga za sobą wyższe koszty ogrzewania mieszkania.
Rozwiązaniem alternatywny, zmniejszającym jednocześnie te koszty jest wentylacja z odzyskiem. Energia potrzebna do obsługi wentylatora wykorzystywana jest tutaj maksymalnie efektywnie.
Jednym z ważnych jej elementów jest gruntowy wymiennik ciepła, który jak jego nazwa wskazuje, wykorzystuje temperaturę gruntu do ocieplenia lub schłodzenia płynącego powietrza.
Wykonanie instalacji wentylacyjnej wymaga nie tylko fachowej wiedzy, ale też i niemałego doświadczenia. Trzeba  doskonale wiedzieć, jak poprowadzić kanały wentylacyjne, aby cały system spełniał stawiane przed nim oczekiwania. Dlatego też jeśli zależy nam na naprawdę dobrej wentylacji, nie powinniśmy starać się założyć jej na własną rękę. Tym powinien zająć się fachowiec.

Dzięki odpowiedniej instalacji zamontowanej fachowo, nasz dom będzie nie tylko doskonale wentylowany, ale też nie będzie generował dodatkowych kosztów związanych z utratą ciepła, gdyż będzie ono optymalnie wykorzystane.