Ices Ices

Oświetlenie wcale nie musi być czymś monotonnym i mało pomysłowym. Zamiast zwykłego białego światła z lampy wiszącej można wybrać kolorowe taśmy ledowe, regulowane oświetlenie na żyrandolach, czy też światło w chłodnym odcieniu.

Wybór odpowiedniej żarówki

Żarówka LEDTo sprawia, że wnętrze można łatwo odmienić przy pomocy oświetlenia. Jak to zrobić? Najłatwiejsza będzie zmiana barwy światła. Jeśli w lampie mamy zamontowaną żarówkę w ciepłym odcieniu można wybrać tym razem chłodną, jak żywotna żarówka led e27 10w. Ciepłe światło nadaje przytulnej, rodzinnej atmosfery, natomiast chłodne nadaje bardziej uniwersalnej, trochę biurowej, przemysłowej, nowoczesnej. Dodatkowo chłodna żarówka żywotna żarówka led e27 10w sprawdzi się jako oświetlenie dodatkowe, takie jak oświetlenie nad lustrem w łazience, czy też w kuchni przy blatach. Dzięki barwie oświetlenia możemy zmienić wygląd pomieszczenia z tradycyjnego na nowoczesny, lub z chłodnego i bezosobowego na domowy i rodzinny. Przejdźmy teraz do kolorów. Światło nie musi być przecież białe. Do tego służą taśmy rgb lub kolorowe żarówki. Dzięki nim możemy mieć oświetlenie czerwone, żółte, niebieskie, czy zielone. Takie kolorowe żarówki zazwyczaj są nieco słabsze niż tradycyjne, jednak chodzi o aspekt dekoracyjny.

Żarówka LEDTakie żarówki można montować tymczasowo, na przykład na Boże Narodzenie, Wielkanoc, czy na imprezy urodzinowe. Sprawdzi się także w lampkach nocnych w pokojach dziecięcych. Wtedy takie kolorowe światełka mogą dobrze wpływać na dziecko, będzie mieć kolorowy pokoik, a w nocy światło nie będzie razić dziecięcych oczek. Moc żarówki oczywiście również ma duże znaczenie. W sypialni nie powinno się stosować zbyt intensywnego światła. Tam trzeba się relaksować, dobrze spać, a jasne światło działałoby pobudzająco, a nie relaksująco. Delikatne światło przydaje się również w pokoju dziecięcym (dla małych dzieci). Starsze muszą już mieć miejsce do odrabiania lekcji, dobrze oświetlone, jednak te mniejsze nie potrzebują mocnych lamp. Natomiast silne oświetlenie jest dobre w łazience, kuchni czy w biurze. W gabinecie wiadomo, jest to miejsce pracy, więc dobre światło sprawi, że oczy nie będą się tak męczyć przy przeglądaniu dokumentów. W łazience światło jest przydatne przy robieniu makijażu i układaniu fryzury, natomiast w kuchni zapewniają bezpieczeństwo przy użytkowaniu ostrych noży i gorących garnków.

Trafny dobór oświetlenia sprawi, że przebywanie w danym pomieszczeniu będzie bardzo przyjemne. Moc, kolor i barwa to najważniejsze parametry, które trzeba sprawdzić.