Ices Ices

Jeśli budujemy nowy dom, na terenie gdzie nie ma zaplanowanej kanalizacji możemy założyć swoją własną przydomową oczyszczalnie ścieków. Nie każdy z nas wie w ogóle na czym polega jej działanie.

Kanalizacja – co warto wiedzieć

kanalizacjaPrzede wszystkim oczyszcza nasze ścieki i poprzez odpowiednio doprowadzony system rur odprowadza wodę z nich uzyskaną do ziemi, bądź do wód powierzchniowych. Zalet takiej oczyszczalni jest naprawdę wiele. Przede wszystkim mimo dużego kosztu jaki jest związany z jej założeniem, koszty szybko się zwracają. Jest ona dla nas również wygodniejsza niż tradycyjna kanalizacja-Wrocław. Nie musimy bowiem dbać o regularne opróżnianie naszego szamba. A i też zmniejszają się koszty które ponosimy na czyszczenie kanalizacji. Jeśli nasza oczyszczalnia jest odpowiednio zamontowana, na pewno będziemy mogli korzystać z wody w naszym domu bez żadnych problemów. Zmniejszy się również częstość występowania braku drożności rur, więc i pogotowie kanalizacyjne nie powinno być nam potrzebne. Każdy jednak kto zdecyduje się na takie rozwiązanie powinien pamiętać o kliku zasadach. Przede wszystkim każdy użytkownik musi ograniczyć zużycie intensywnych środków czyszczących. Powodują one zmniejszenie procesów gnilnych w osadniku, co może doprowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji.

Na pewno przydomowa oczyszczalnia ścieków jest ciekawym rozwiązaniem, jednak każdy powinien się dobrze zastanowić czy spełni określone funkcje właśnie w jego gospodarstwie domowym. I sprawdzić czy spełni wymagania dotyczące jej zainstalowania. Mieszkańcy jednego z osiedli we Wrocławiu są na pewno zadowoleni z jej zastosowania.