Ices Ices

W ostatnich latach bardzo popularne stały się otwarte przestrzenie w domach oraz mieszkaniach. Możliwe jest to dzięki wielu nowoczesnym oraz innowacyjnym rozwiązaniom. Jednym z nich są wszelkiego rodzaju systemy przesuwne bardzo często sterowane zdalnie, których zadaniem jest otworzenie przestrzeni salonowej w przypadku zapotrzebowania na większą ilość miejsca. Każdy tego system produkowany oraz montowany jest na indywidualne zamówienie klienta.

Przesuwne drzwi z drewna

drzwi przesuwne drewniane Dostępnych jest kilka możliwości otwierania drzwi przesuwnych, odpowiedni wybierany jest zależnie od układu pomieszczeń w danym domu lub mieszkaniu. Wszelkiego rodzaju systemy przesuwne są idealnym rozwiązaniem dla miejsc w których bardzo ważna jest dostępna przestrzeń oraz wygoda poruszania się po niej. Dzięki zastosowaniu tych rozwiązań osoby starsze mające problem z poruszaniem się oraz osoby niepełnosprawne będą w stanie funkcjonować bez jakichkolwiek barier architektonicznych. Obecnie najczęściej montowane są drzwi przesuwne drewniane ponieważ daję one bardzo dużo możliwości. Przede wszystkim dzięki zastosowaniu drewna możliwe jest zainstalowanie przeszkleń o bardzo dużej powierzchni dzięki czemu do domu dostawać się będzie więcej światła dziennego. Montaż tego typu rozwiązania daje również ogromne możliwości aranżacyjne.

drzwi przesuwne drewniane Skrzydła mogą wydawać się bardzo ciężkie do przestawiania ze względu na swoje gabaryty. Jednak instalowane są w nich specjalne systemy maksymalnie ułatwiające ich przestawanie. Coraz częściej proces ten odbywa się w pełni automatycznie przy pomocy sterowania elektrycznego. Rolkowy mechanizm zamontowany na spodzie skrzydła dodatkowo ułatwia ustawienie systemu przesuwnego w dowolnej pozycji. Drzwi przesuwne drewniane na specjalne zamówienia wykonywane są również w wersjach narożnych. Rozwiązanie to całkowicie eliminuje problem sztywnych ram. Na zwiększenie bezpieczeństwa podczas użytkowania drzwi przesuwnych wpływa między innymi to, że drzwi nie posiadają jakiekolwiek progu. W taki wypadku np przejście między tarasem a salonem staje się bez problemowe.

Podsumowując montowanie tego typu rozwiązań będzie coraz bardziej popularniejsze ponieważ posiadanie ogromnych przeszklonych tarasów jest bardzo popularne i modne. Instalacja takich drzwi jest bardzo prosta a czas montażu jest zależny od rodzaju oraz wielkości skrzydła, Drzwi przesuwne drewniane są świetnym rozwiązaniem do różnego rodzaju wnętrz. Zarówno tych nowoczesnych jak i zaaranżowanych w tradycyjnym stylu. Możliwy jest oczywiście dobór różnego rodzaju drewna z którego miałyby powstać drzwi.