Ices Ices

Każdy z nas zna powiedzenie, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Podobnie jest w przypadku naszych wnętrz, szczególnie, gdy w grę wchodzi pleśń i grzyb. Zdecydowanie łatwiej jest zadbać o to, by nie powstał niż o to, by się go pozbyć.

Firma remontowa z Kielc stawia na ekologię

firma remontowaNie jest to jednak niemożliwe. Kiedyś walczyło się z nim tylko chemicznymi sposobami, jednak teraz firma remontowa z Kielc stawia na ekologię. Przede wszystkim jest to kwestia jaką poruszyliśmy na początku artykułu – pomieszczenie trzeba wietrzyć, wy wilgoć nie miała szans na dostanie się lub rozprzestrzenienie się na większą powierzchnię ściany. Malowanie tapetowanie tutaj nie pomoże dlatego, że pleśń to nie tylko nieestetyczny wygląd ale także bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia. Remonty kompleksowe pokazują niejednokrotnie, że statystycznie rzecz ujmując grzyb znajduje się w co trzecim domu w naszym kraju. Rozbijanie starej i układanie glazury nowej także nie jednokrotnie pokazuje nam niespodziankę w postaci grzyba i pleśni. Jeżeli ma on do około dwudziestu centymetrów można spróbować poradzić sobie z problemem samemu, ekologicznie o domowo. Najlepiej jest zetrzeć pleśń namoczoną ściereczką z roztworem sody oczyszczonej, która skutecznie czyści zabrudzenia ze ściany. Podobnie działać będzie woda z octem, który dzięki swoim kwaśnym właściwością wygryzie grzyba.

W Kielcach był przypadek, kiedy to grzyb na powierzchni ściany był większy niż dwadzieścia centymetrów, więc zaproszony został fachowiec zajmujący się usuwaniem wilgoci, by stwierdzić, czy grzeb jest tylko na wierzchu czy także wewnątrz ściany.