Ices Ices

Wnętrza dekorowane w każdym stylu wymagają właściwego wykończenia, które wpłynie na charakter całego domu. Składają się na to nie tylko meble, czy obrazy na ścianach, ale również listwy podłogowe, które pełnią bardzo istotną rolę. Przede wszystkim zabezpieczają szczelinę dylatacyjną jednocześnie chroniąc zarówno ścianę, jak i podłogę przed zabrudzeniami.

Listwy mdf w domu

listwy mdfWarto jednak zadbać o ich wygląd, ponieważ znajdują się w każdym pomieszczeniu i mogą stanowić element spajający. Poza tym przy właściwym dobraniu modelu i kolorystyki mogą same stać się dekoracją. Dobieranie właściwych rozwiązań podczas remontowania domu zobowiązuje do tego, aby dbać o najmniejsze szczegóły. Tylko dzięki temu, bez względu na kolorystykę i styl mebli, można utrzymać spójność. Elementem łączącym mogą stać się eleganckie listwy mdf, które znajdują zastosowanie w coraz większej ilości domów. Dopasowane są do oczekiwań każdego klienta, ponieważ w ofertach producentów dostępne są modele o różnych frezowanych profilach oraz szerokiej gamie barw. W ten sposób można zdecydować się na jeden kolor i wzór do wszystkich pomieszczeń. Dotyczy to także kuchni i łazienki, ponieważ wiele z nich pojawia się także w wersji wilgocioodpornej. Nawet eleganckie wnętrza, do których trzeba dobierać dekoracje ze starannością mogą zostać wyposażone w klasyczne, bądź nowoczesne listwy.

listwy mdfIstnieje również możliwość wykonania własnego projektu listew, które zostaną indywidualnie dopasowane do stylu wnętrz oraz całego domu. W ten sposób otrzymuje się niepowtarzalne rozwiązanie, które na pewno zwróci na siebie uwagę. W zależności od wystroju można również wybrać efekt pełnego połysku lub pół matu, dopasowując go do mebli, czy podłogi. Płyta mdf, z której wykonane zostały listwy jest bardzo odporna na uszkodzenia, dzięki czemu podczas sprzątania nie trzeba zachować wszelkiej ostrożności. Zostały wykończone tylko farbą podkładową dając późniejszą możliwość samodzielnego przemalowania na dowolny kolor za pomocą zwykłej farby dostępnej w większości sklepów budowlanych. Wykończenie eleganckich wnętrz nie stanowi już problemu, ponieważ na rynku cały czas pojawiają się nowe modele, które mają zupełnie inny charakter. Mogą przyjąć niemal każdy kolor, dzięki czemu poza funkcjonalnym elementem wykończeniowym staną się także dekoracją.

Ciekawy profil frezowany wyróżnia się małymi detalami i pasuje do każdego wnętrza, które wymaga elegancji oraz trwałych rozwiązań. Listwy podłogowe wcale nie muszą być proste i nudne, można połączyć ich funkcjonalność z estetycznym wyglądem, co jest bardzo cenione przez kupujących.