Ices Ices

Praca w biurowcach jest szczególnie niekorzystna w okresie wiosenno-letnim. O ile w większości z budynków zamontowana jest klimatyzacja lub zastosowane są inne formy chłodzenia, tak nie da się ukryć, że słońce wciąż potrafi doskwierać. Bynajmniej nie chodzi o temperaturę, a same promienie słoneczne. Pokoje w biurowcach z reguły są przeszklone, co sprawia, że promienie z jednej strony dodatkowo nagrzewają pomieszczenie, z drugiej potrafią razić w oczy.

Rodzaje folii przeciwsłonecznych

folie przeciwsłoneczneW większości firmy decydują się na zamontowanie specjalnych rolet bądź żaluzji. Niekiedy jednak nie jest to zbyt dobre rozwiązanie. Zasłonięte okna uniemożliwiają pracownikom spoglądanie przez nie, a tym samym oderwanie wzroku od ekranów komputera. Jest jednak sposób, aby połączyć przyjemne z pożytecznym. W tym celu stosuje się specjalne folie przeciwsłoneczne, które umieszcza się na oknach. Mają one wiele zastosowań. Przede wszystkim chronią przed docieraniem promieni słonecznych do wnętrza pomieszczenia, czyli stanowią swojego rodzaju tarczę. Dzięki temu promienie nie ograniczają widoczności osób znajdujących się wewnątrz, a do tego zapobiegają nadmiernemu działaniu promieniowania UV. Folia, mimo iż jest przeciwsłoneczna, nie ogranicza widoczności osób w środku.

folie przeciwsłoneczneWszystko, co znajduje się na zewnątrz, jest doskonale widoczne, natomiast osoby spoza budynku nie są w stanie dostrzec, co dzieje się w środku. Montaż folii jest stosunkowo prosty, lecz najpierw należy wybrać odpowiednią firmę, która dostarczy sprawdzone rozwiązania. Polecane folie przeciwsłoneczne w Krakowie sprzedawane są w kilku rodzajach, a do tego fachowcy proponują od razu ich zamontowanie. Jest to szczególnie komfortowe rozwiązanie w przypadku biurowców. Zarządca budynku nie musi samodzielnie przyklejać folii na często kilkadziesiąt okien. Zajmą się tym eksperci

, którzy doskonale wiedzą, jak umieścić folię, aby nie powstały pęcherzyki powietrza i praktycznie nie było widać, że jest ona zamontowana. Efekt przypomina przyciemnianą szybę

, dlatego dodatkowo zyskuje na tym też wystrój. Folie przeciwsłoneczne nie stanowią jedynego rozwiązania dla osób, które chcą w jakiś sposób wzmocnić lub uatrakcyjnić szyby w biurach.

Niektóre firmy dostarczają również folie antywłamaniowe, mleczne oraz inne, zabezpieczające. Pierwsze z nich są ciekawym wyborem do umieszczenia między innymi na parterze, z kolei drugie, na przykład w sali konferencyjnej. Wybór pozostawiony jest właścicielom biurowca. Warto przejrzeć propozycje firm, które dostarczają takie folie i zapoznać się z korzyściami ich stosowania.