Ices Ices

Dzisiejszy przemysł nie mógłby się rozwijać w tak prężny sposób, gdyby nie zastosowanie specjalistycznego sprzętu. Maszyny, których działanie polega na skrawaniu lub tłoczeniu detali, stały się standardem hal produkcyjnych, w których wytwarzane są bardzo szczegółowe elementy. Dużym problemem takich systemów jest jednak to, że zakup nowych urządzeń jest bardzo drogi.

Frezarka z drugiej ręki

używane frezarki cncNiewielu producentów jest w stanie pozwolić sobie na zakup urządzeń za kilkadziesiąt tysięcy lub milionów złotych. Tak duży koszt nowych maszyn sprawił, że wielu przedsiębiorców szuka nowego sprzętu na rynku wtórnym. Nie jest jednak łatwo znaleźć odpowiednie urządzenie na własną rękę, ponieważ ciężko zweryfikować, czy dane roboty są sprawne na tyle, by nie wymagać kosztownego remontu. Jedną z najczęściej poszukiwanych grup maszyn są specjalistyczne, złożone frezarki wieloosiowe. Posiadają one bardzo wiele czujników i podzespołów, dlatego niewprawione oko nie jest w stanie od razu wyłapać błędów w ich działaniu. Na szczęście na rynku pojawiły się przedsiębiorstwa, które do swojej oferty wprowadziły dobre używane frezarki CNC. Najczęściej działają one w taki sposób, że skupują tego typu maszyny, a następnie wyspecjalizowani pracownicy eliminują wszystkie ich usterki. Na wykrycie wszelkich wad pozwala przede zastosowanie specjalistycznego sprzętu i wykonanie wielu testów.

używane frezarki cncAparaty pomiarowe wskazują, jakie parametry wymagają ewentualnej naprawy, a następnie inżynierowie zajmują się ich wymianą lub rekonstrukcją. Takie maszyny, najczęściej po niedługim czasie, odzyskują swój dawny blask i mogą znowu być wykorzystywane podczas procesów produkcyjnych. Dodatkowo, firma zajmująca się dystrybucją frezarek z odzysku, najczęściej daje gwarancję na sprzedawany przez siebie sprzęt. Dzięki temu mamy pewność, że urządzenie jest zreperowane w sposób bardzo profesjonalny. Ocenie stanu technicznego nie podlegają jednak frezy. Jest tak, ponieważ są to tylko narzędzia, których zadaniem jest skrawanie i ulegają awariom i stosunkowo szybkiemu zużyciu. Ich cena, w porównaniu do cen całego centrum obróbczego, nie stanowi zbyt znacznej kwoty. Z pewnością warto inwestować w używane maszyny, ponieważ najczęściej przedsiębiorstwa decydują się na ich sprzedaż z innych powodów niż awarie i zużycie. Najczęściej jest tak, że firma inwestuje w inne, bardziej nowoczesne roboty lub przebranżawia się.

Zdarzają się również przypadki, kiedy dane przedsiębiorstwo po prostu zostaje zamknięte, przez co zaczyna wyprzedawać zgromadzony kapitał. Dlatego frezarki CNC z odzysku można kupić w bardzo dobrym stanie i będą nam służyć przez bardzo długi czas.