Ices Ices

Obecnie bardzo często podczas budowy domu zapada decyzja o montażu klimakonwektorów kanałowych, dzięki którym można nie tylko skutecznie ogrzewać powietrze w pomieszczeniach, ale także je chłodzić. Za sprawą tego nowoczesnego rozwiązania komfort domowników jest znacznie wyższy. Decyzja o montażu urządzenia podjęta już na etapie budowy pozwoli wybrać odpowiednią pompę ciepła, która będzie z nim współpracowała, zapewniając chłodzenie oraz ogrzewanie. Przed zakupem klimakonwektora warto wiedzieć, jak on funkcjonuje.

Klimakonwektor – co to takiego?

Na rynku dostępny jest tani klimakonwektor kanałowy działający w połączeniu z systemem pompy ciepła. Montowany jest na podłodze i może działać w instalacji wodnej 2- lub 4-rurowej, która zasilana jest rewersyjną pompą ciepła. Bardzo istotnym elementem budowy jest solidna kratka będąca odpowiednio zabezpieczona przed zniszczeniem. W domach jednorodzinnych stosuje się zazwyczaj urządzenia 2-rurowe, ponieważ są one wystarczające mocne, aby zasilić wszystkie pomieszczenia. Do wymiany ciepła dochodzi za pomocą wbudowanych wentylatorów, a chłodne powietrze generowane jest poprzez skraplanie wilgoci.

Moc chłodnicza urządzenia dostosowywana jest do wielkości budynku

, gwarantuje on doskonałą cyrkulację powietrza. Urządzenie zapewnia odpowiedni mikroklimat w domu oraz wysoki poziom komfortu zarówno latem, jak i zimą, ponieważ za jego sprawą można mieć grzejnik oraz klimatyzację w jednym. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, dlatego warto je rozważyć podczas budowy domu, aby odpowiednio dostosować pomieszczenie oraz instalacje. Dzięki zastosowaniu tego wielofunkcyjnego urządzenia można oszczędzić na zakupie dodatkowych sprzętów, takich jak np. klimatyzator. Nowoczesne klimakonwektory umożliwiają ustawienie dokładnej temperatury nawet zdalnie, przy pomocy telefonu lub komputera. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które są niecierpliwe i chcą mieć idealnie dopasowaną temperaturę zaraz po powrocie do domu. Bardzo praktycznym wyjściem jest możliwość zaprogramowania pracy urządzenia na nadchodzący tydzień. Ważną cechą klimakonwektorów jest również ich designerski wygląd, który świetnie komponuje się z nowoczesnymi wnętrzami.

Urządzenia, które potrafią ogrzewać i chłodzić powietrze niegdyś były używane jedynie w hotelach czy biurowcach. Obecnie ceny klimakonwektorów oraz pomp ciepła są bardziej przystępne. Sporo osób podczas budowy domu decyduje się na takie rozwiązanie, ponieważ jest ono bardzo praktyczne. Posiadając taki nowoczesny system ogrzewania w swoim domu, należy pamiętać o regularnym czyszczeniu filtrów

, aby urządzenie pracowało sprawnie oraz wydajnie służąc użytkownikowi nawet przez wiele lat.