Ices Ices

Nie da się ukryć, że okna PCV są najpopularniejszym wyborem dla każdego inwestora. Nie kosztują wiele, są wytrzymałe, a uniwersalny biały kolor sprawia, że dobrze się komponują i z elewacją domu i z jego wnętrzem. Okna drewniane mimo wszystko są mniej trwałe, bo są nieodporne na promieniowanie UV (tracą kolor) i na wilgoć (butwienie).

Instalacja okien z PCV

okna pcvZ kolei okna aluminiowe są wybierane jedynie do biurowców czy magazynów. Są odporne na uszkodzenia, ale chłodna faktura i ciemny kolor materiału odstraszają inwestorów. Warto zatem wybierać okna PCV – profesjonalny montaż takich okien nie jest bardzo skomplikowany. Grunt to każdy z kroków wykonać precyzyjnie i bez pośpiechu, tak by nie popełnić błędu mogącego skutkować nieszczelnością okien. Jeśli nie potrafimy tego zrobić samodzielnie to lepiej jest się zdać na fachowców. Oni nie tylko wiedza jak się okna instaluje

, ale mają też potrzebne materiały i narzędzia montażowe. Na początku trzeba przygotować otwór okienny. Okna montuje się wtedy kiedy wykonane są już tynki na budynku. Okno osadza się w otworze na klockach podporowych. To ułatwia przykręcenie wkrętów bocznych do ściany. Kiedy okno jest utrzymywane wkrętami z lewej i prawej strony to można usunąć kołki.

okna pcvWtedy można też wykonać konstrukcję pod parapet. Ciepły parapet będzie z jednej strony dobrym podłożem pod okno, a z drugiej zapewni też dobrą izolację szpar w otworze okiennym. Kiedy okno i parapet są osadzone to można przejść do natrysku pianki montażowej

, która wypełni szczeliny między oknem a ścianami. Pianka się szybko rozpręża i zwiększa swoją objętość. Wystarczy jej niewielka ilość. Potem na piankę przykleja się taśmę – od wewnątrz jest to taśma paroszczelna, by wilgoć nie wnikała do środka; od zewnątrz taśma jest paroprzepuszczalna umożliwiająca odprowadzenie wilgoci. Taśm się nie odkleja, a jedynie zabezpiecza tak, by nie odkleiły się od muru. Można to zrobić np. klejem do siatek. Po montażu dopiero można zdjąć zabezpieczające folie z okna, a także całość odkurzyć. Zanieczyszczenia głównie gromadzą się w profilach okiennych. Jak widać montaż okien wykonanych z PCV nie jest aż tak skomplikowany jakby się mogło wydawać.

Wystarczą dwie osoby do wykonania takiego montażu, a także kilka sprzętów. Ważne jest to, by dobrze przykręcić wkrętami okno do muru, dać odpowiednią ilość pianki montażowej i zabezpieczyć taśmy od wewnątrz i z zewnątrz tak, by się nie odkleiły. Przez to wilgoć mogłaby się dostawać do pomieszczenia, a do miałoby poważne konsekwencje np. pojawienie się pleśni.