Ices Ices

Kanapa, zwana też sofą, to nieodłączny element każdego salonu. To na niej domownicy rozsiadają się kiedy chcą obejrzeć telewizję, to na niej siadają goście zaproszeni na kawę. Często kanapa jest rozkładana, dzięki czemu stanowi zapasowe miejsce do spania. W związku z częstym i intensywnym użytkowaniem kanapy w krótkim czasie może ona przestać wyglądać atrakcyjnie.

Odkurzanie i pranie kanapy

pranie kanapy Kurzy się

, brudzi, w zagłębieniach znaleźć można pełno okruszków. Jak temu zaradzić? Czyszczenie kanapy na pewno warto zacząć od usunięcia drobnych, powierzchniowych zabrudzeń. Jeśli kanapa jest rozkładana to należy ją rozłożyć do czyszczenia. W ten sposób można wymieść zanieczyszczenia znajdujące się w zagłębieniach kanapy, do których nie sięgałby odkurzacz. Najlepiej jest wziąć do tego czystą szmatkę, jednak zawsze można to po prostu zrobić ręką. Kolejna rzecz to odkurzanie. Trzeba dokładnie odkurzyć całą kanapę by pozbyć się z niej kurzu i brudu, położonego płytko na włóknach tapicerki. Odkurzanie nie trwa długo i nie jest też problematyczne. Warto odkurzyć nie tylko same siedziska, ale także boki i spód kanapy, a także wyczyścić pojemnik na pościel. Zwykle się o nim zapomina, w związku z tym często zalega w nim masa kurzu. Nikt jednak nie chciałby spać w brzydko pachnącej, nieczystej pościeli wyciągniętej z takiego pojemnika.

pranie kanapy Regularne czyszczenie pozwala uniknąć takich kłopotów. Kolejna czynność to szybkie pranie kanapy w Łodzi. Można do tego zatrudnić profesjonalistów od prania ekstrakcyjnego lub wykonać to samodzielnie w domu. Czyszczenie ekstrakcyjne pozwala na pozbycie się wszelkich zabrudzeń, alergenów, czy kurzu głęboko osadzonego we włóknach, przez który tapicerka nabrała szarawej barwy. Czyszczenie ręczne pozwala jedynie na pozbycie się z grubsza zanieczyszczeń oraz na odświeżenie jej zapachu. Jest zatem mniej skuteczne. Przy praniu kanapy ważne jest to, by jej za bardzo nie zmoczyć. Nie tylko dłużej będzie schła (a dopóki nie będzie sucha to nie można z niej korzystać), ale także jej tapicerka może się pofałdować i trwale odkształcić, przez co sofa nie będzie dobrze się prezentować w salonie.

Reasumując, czyszczenie kanapy to proces dwuetapowy który składa się z odkurzania oraz z prania. W ten sposób można usunąć zarówno powierzchowne, jak i głęboko osadzone zabrudzenia. warto zadbać nie tylko o czystość samej tapicerki, ale także pojemnika na pościel

, boków kanapy i nóżek na których stoi, tak by całość wyglądała atrakcyjnie. W ten sposób sofa będzie nie tylko praktycznym meblem, ale i ozdobą salonu.