Ices Ices

Dziś coraz więcej osób decyduje się na wybór szafy wnękowej. Nawet mieszkania i domy są specjalnie konstruowane pod ich zagospodarowanie. W ostatnich latach widzieliśmy więc rozkwit firm, które wzbogaciły swoją ofertę o ten rodzaj umeblowania. A na konkurencji zyskuje najbardziej właśnie konsument.

Szafy wnękowe na zamówienie pozwalają wykorzystać przestrzeń

szafy wnękowe na zamówienieDobre szafy wnękowe są najczęściej wykonywane na zamówienie, gdyż wymiary szafy muszą idealnie pasować pod wnękę. Najlepiej, jeśli jest ona wykorzystana w 100%, choć wszystko zależy od gustów klienta. Szafy wnękowe sprawdzają się najlepiej w miejscach trudnych do zagospodarowania – mogą to być również piwnice i strychy. Kolejną ich zaletą jest to, że zamawiający ma tu pierwsze i ostatnie prawo głosu. Często można je urządzić według własnego pomysłu. Mogą służyć jako garderoba (i tak najczęściej są wykorzystywane), ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać je jako dogodne miejsce na składowanie wszystkich rzeczy, które chcemy ukryć przed powszechnym widokiem. Przez całą szafę może więc równie dobrze iść wieszak, jak i może być wyposażona w mnóstwo małych półek. Możliwości są ograniczone tylko do tego, ile miejsca mamy do dyspozycji w danej wnęce i jak ją chcemy zagospodarować.

szafy wnękoweCo więcej, nie musimy ograniczać się do drzwi przesuwnych (choć te z uwagi na praktyczność są najczęściej wybierane). Firmy w ofercie mają zwykle jeszcze drzwi składane i uchylne. Warto pamiętać jednak o tym, że szafa musi nie tylko dobrze wyglądać i być użyteczna, ale powinna również być wygodna w obsłudze. Niekiedy lepiej zamontować jedno skrzydło więcej, niż dwa duże i ciężkie (jeśli decydujemy się na lustro, to również weźmy pod uwagę jego ciężar i to, jak często będziemy z korzystać ze skrzydła z lustrem). To samo tyczy się wysokości szafy. Gdy mamy do czynienia z mieszkaniem o wysokich sufitach, to najlepiej, by górna półka była jedna i duża, przeznaczona do przechowywania lekkich rzeczy (np. kartonów, walizek, mat treningowych). Kiedy zdecydujemy się na parametry szafy, musimy wybrać jej fronty i kolor. Wybór frontów jest prawie tak szeroki jak kolorów, od płyt laminowanych i wiórowych, po bambusowe i skóropodobne. Decyzję w tej sprawie musimy podjąć sami, w zależności od zasobności naszego portfela i stylu jak panuje lub dopiero ma zapanować w mieszkaniu. Szafy wnękowe na zamówienie w Krakowie można dostać od jednej z wielu firm.

Należy się do niej zgłosić (osobiście, telefonicznie lub przez Internet) i umówić na pomiar na dogodny dla siebie termin. Najczęściej jest on darmowy, więc możemy zlecić go kilku firmom i po wycenie zdecydować się na tę, która będzie miała najkorzystniejszą ofertę.