Ices Ices

Wykonywanie prac na wysokości jest zawsze trudne. Trzeba szczególnie dbać o bezpieczeństwo, bo łatwo o wypadki. Upadek z wysokości kilku czy kilkunastu metrów zawsze jest groźniejszy, niż zwykłe potknięcie się na ziemi. Niestety, czasem nie da się unikąć takich prac. Do zamontowania lamp, ściągnięcia firanek, wyczyszczenia rynien, czy naprawy rolet niezbędna jest drabina.

Wielofunkcyjna drabina z aluminium

 drabina aluminiowa przegubowaTo produkt używany do prac na stosunkowo niskich wysokościach

, kiedy to niepotrzebna byłaby duża konstrukcja rusztowania, czy też podnośnik koszowy na wysięgniku. Drabiny sprawdzają się w domach, jak i w firmach budowlanych. Jakie modele warto wybrać by być zadowolonym z zakupu? Jeśli mamy problem z wyborem to warto kupić drabiny aluminiowe rozstawiane w kształcie litery A. taka drabina może mieć różne wysokości, od pojedynczego stopnia do kilku metrów. Jest stabilna, można ją rozstawić na wszelkich płaskich powierzchniach. Po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca, można ją schować do garażu, piwnicy, spiżarki. Mniejsze drabiny zmieszczą się w szafie, czy pod łóżkiem. Są na tyle lekkie, że nawet kobiety nie będą miały problemów z ich przeniesieniem. Ich zaletą jest też to, że można je kupić w każdym sklepie budowlanym za niewielką cenę.

 drabina aluminiowa przegubowaWytrzymała drabina aluminiowa przegubowa sprawdzi się za to przy pracach na zewnątrz. Można ją rozłożyć na wysokość nawet kilku metrów. Opiera się ją o ścianę, czy dach. Dzięki antypoślizgowym nóżkom nie trzeba się martwić, że drabina się przesunie. Dzięki przegubom po złożeniu też nie zajmuje dużo miejsca i można ją przewozić nawet autem osobowym. Jeśli ktoś woli ekologiczne rozwiążania to może pokusić się o zakup drabiny drewnianej. Drabina z drewna jest cięższa niż ta aluminiowa, przez co trudnej się ją przesuwa ale jest bardziej stabilna. Dodatkowo drewno nie przewodzi prądu, zatem można ją wykorzystywać przy montażu oświetlenia, czy pomiarach elektrycznych. Takie drabiny coraz trudniej znaleźć w sklepach, a ich cena też jest wyższa. Kiedy klient jest zdecydowany na nowoczesne i drogie rozwiązania to może sięgnąć po drabiny z włókna szklanego lub wzmacniane takich włóknem.

Są one bardziej odporne na uszkodzenia niż nawet drabiny stalowe, nie rdzewieją, są bardzo stabilne. Niestety, ze względu na wysoką cenę rzadko które sklepy stacjonarne biorą je do regularnej sprzedaży i raczej trzeba je zamawiać przez Internet. Nie mniej jednak warto rozważyć wszystkie opcje, tak by wybrać drabinę, która w stu procentach spełni nasze oczekiwania i nie będzie bardzo droga.