Ices Ices

Zakup okien do nowego domu to bardzo duży wydatek i wybranie odpowiednich okien w rozsądnej cenie jest naprawdę bardzo trudne. Jeżeli chcemy kupić okna w przyzwoitej cenie, które służyć będą Nam przez wiele lat musimy się odpowiednio przygotować.

Osoby, które dopiero budują swoje mieszkanie zastanawia się kiedy najlepiej kupić okna i drzwi. Fachowcy zalecają, aby okna kupować wówczas gdy nasz dom będzie już zadaszony. Najlepiej zamontować okna przez pracami wykończeniowymi. specjaliści zalecają też, aby od razu okna zamontować. Składowanie ich może okazać się poważną zachętą dla złodzieja, a niestety kradzież okien w Polsce jest bardzo popularne. Jeżeli wymieniamy stare okna na nowe tutaj nie ma żadnej reguły, chociaż zaleca się wymianę okien i drzwi w ciepłe miesiące.

oknaPrzed zakupem nowych okien powinnyśmy bardzo dokładnie przemyśleć kilka rzeczy. Po pierwsze musimy zdecydować się z jakiego materiału okna chcemy mieć. Po drugie warto przemyśleć jakie funkcje tak naprawdę dla Nas są najistotniejsze. Tutaj dużą rolę odgrywa między innymi oszczędność energii, czy też odporność na włamania. Kolejną rzeczą, która jest bardzo ważna jest oczywiście kolor okien oraz to w co nasze okna powinny być dodatkowo wyposażone.

Jeżeli mamy już wszystkie wytyczne do naszych okien należy porobić dokładne wymiary i porozsyłać swoją ofertę do kilku producentów. Dzięki temu będziemy mogli zorientować się mniej więcej ile kosztować będzie Nas zakup nowych okien. Najwięksi producenci okien mają na swoich stronach specjalne konfiguratory przy pomocy których sami sprawdzimy cenę naszych okien.

Przy kupnie okien czy też nowych drzwi zawsze powinnyśmy poprosić sprzedawcę o kartę techniczną, w której znajdziemy dokładne informacje o produkcie, który chcemy kupić. Najważniejsze jest w tym przypadku sprawdzenie, czy na karcie technicznej znajduje się znak CE, które świadczy o tym czy dany produkt został dopuszczony do sprzedaży i powszechnego stosowania. Przy kupnie okna Katowice warto również dokładnie przeczytać gwarancję i upewnić się jakich elementów ona tak naprawdę dotyczy.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie http://www.adex-okna.pl/