Ices Ices

Izolacja każdego elementu domu wymaga nie tylko dobrego planu, ale i kompletnego wykonania. Nawet jeśli izolacja składa się z 5 etapów, to, w momencie, gdy pominie się jeden z nich, nie ma co liczyć na wymagany efekt. Od izolacji dachu zależy właściwa kondycja całej konstrukcji. Źle zaizolowany dach zacznie nie przepuszczać pary wodnej, która gromadzona przy krokwiach, będzie się skraplać i ostatecznie może doprowadzić do zawilgocenia, co po jakimś czasie spowoduje konieczność wymiany dachu.

Prawidłowe zabezpieczenie dachu

Ważne jest, by podczas izolacji dachu skorzystać z foli wstępnego krycia. Ten paroprzepuszczalny materiał jest jedyną gwarancją tego, że gromadzona w domu para wodna, nie będzie niszczyła konstrukcji dachu. Wysokojakościowa folia na dach odseparowuje go od kolejnej warstwy izolacji. W zależności od potrzeby należy zdecydować się na jeden rodzaj folii o konkretnych parametrach. Na każdej rolce producent zawsze wyraźnie podkreśla, jaką dana folia ma paroprzepuszczalność, jaka jest gruba oraz wiele innych. Wszystkie te wielkości informują osobę kupującą, z jakim materiałem ma się do czynienia, jednak nie zawsze mówi to wiele o samym dachu. Jeśli nie jest się pewnym co do wymaganych materiałów, warto zasięgnąć porady fachowca. Profesjonalista obliczy dokładne parametry dotyczące folii, która będzie znajdowała się na dachu. To najlepszy pomysł, gdyż kupując nieodpowiednią, możesz tylko zaszkodzić całej izolacji.

Warto skorzystać również z fachowego montażu takiej folii. Dobrze rozłożona może pełnić swoją funkcję bez żadnych zakłóceń. Ważne jest, by umiejętnie ją rozstawić, gdyż tylko to daje gwarancję funkcjonalności folii. Powinna być ona zakładana jednak na każdym dachu. Niezależnie od tego, czy stawia się nowy dom, czy przeprowadza się remont, folia jest potrzebna. Używanie jej przynosi duże efekty w kondycji struktury dachu. Potrafi również chronić dom w przypadku na przykład ulewy i zerwaniu połaci dachowej. Jeśli folii by nie było, mogłoby dojść do zalania całego domu. Warto pamiętać, że stanowi ona rozdzielenie domu z dachem i gdy z połacią dachową coś się stanie, to tylko folia będzie wówczas stała na drodze do zniszczenia domu.

Planując remont dachu, należy pamiętać o wielu rzeczach, jednak jedną z najważniejszych jest folia, gdyż to od niej zależy, kiedy będzie się wykonywać kolejny remont. Zakup dobrej folii jest rozsądną inwestycją, dzięki której można w przyszłości zaoszczędzić na kolejnych remontach dachu. Tylko z folią dokona się kompletnej izolacji dachu.