Ices Ices

Kominki nowoczesne kosztują niemało. Wkład kominkowy dobrej firmy kosztuje mniej więcej tyle ile wysokiej klasy kocioł gazowy. Większość z nas kupuje kominek nie po to, aby był podstawowym systemem grzewczym w domu, lecz po to, aby wyglądał i stwarzał niepowtarzalny klimat, zwłaszcza wieczorami.

Myślę, że każdy ma inne gusta i preferencje, więc i kominek musi być dopasowany do właściciela

kominekCzy jednak musi tak być? Możemy przecież połączyć te dwie funkcje. Odpowiednio dobrany kominek może bez problemu łączyć funkcję estetyczną z wydajnym dostarczaniem ciepła w taki sposób, aby było to jedyne źródło dostarczania ciepła w domu. Aby kominek robił możliwie największe wrażenie, to warto dopasować do niego resztę pomieszczenia w którym się znajduje. Warto pomyśleć np. o zaaranżowaniu salonu w taki sposób, aby spełniał też funkcję jadalni. Wyobraźcie sobie tylko te romantyczne kolacje z kominkiem w tle znane z amerykańskich filmów. Wyposażenie wnętrz w ten sposób nie jest już wielkim problemem, gdyż na rynku bez problemu znajdziemy potrzebne nam meble, a nawet jeśli nie, to możemy zażyczyć sobie je u stolarza, by wykonał nam dokładnie takie jakie chcemy. Stoły do jadalni możemy wybrać spośród stalowych, drewnianych, szklanych lub z tworzywa sztucznego. Warto rozważyć stoły drewniane lub szklane. Drewniane dlatego, że zawsze będą się elegancko prezentować, a szklane dlatego, że są nowoczesne i bez trudu komponują się w większości wystrojów. Nowoczesne krzesła do stołu powinny być ergonomiczne i wygodne. Najlepiej z oparciem. Krzesła powinniśmy dobierać do stołu, bo tylko wtedy będą się ze sobą komponować. Często są one również sprzedawane w zestawie do stołu i zazwyczaj to będzie najlepszym rozwiązaniem. Wracając do kominka, to do jego zainstalowania powinniśmy zatrudnić fachowców, gdyż tylko dobrze zamontowany kominek pozwoli na jego bezkompromisowe działanie łączące wygląd z wydajnością. Pamiętajmy, że do kominka trzeba wykonać również komin, więc czeka nas często spora przebudowa salonu.

Jeśli chcemy tego uniknąć, to możemy pomyśleć nad kominkiem gazowym lub elektrycznym. Kominki gazowe dają ciekawe efekty wizualne i starają się być wierną imitacją kominków na drewno. Warto jednak jest się przemęczyć i postawić na tradycyjny kominek, który gwarantuje nam niepowtarzalny klimat.