Ices Ices

Mieszkając w bloku, dążymy do tego, by czuć się jak najswobodniej w mieszkaniu i jednocześnie nie wadzić naszym sąsiadom. Coraz więcej osób nie godzi się na standardy stosowane w budownictwie blokowym, podejmując się indywidualnych modyfikacji, mających na celu możliwie najlepsze wyciszenie mieszkania. Jakie metody są najczęściej stosowane?

Gwarancja spokoju i ciszy w bloku

Blok mieszkalnyNiezwykle popularnym i w miarę bezinwazyjnym rozwiązaniem są panele akustyczne. Przytwierdza się je do ściany, dzięki czemu blokują hałasy dobiegające z zewnątrz i poprawiają akustykę całego pomieszczenia. Są one stosowane zarówno w salach kinowych, muzycznych, jak i profesjonalnych studiach nagraniowych. Wykonuje się je z różnego rodzaju materiałów, w zależności od miejsca przeznaczenia. W pomieszczeniach muzycznych stosowane są panele piankowe. W prywatnych mieszkaniach lub salach konferencyjnych lepsze zastosowanie znajdą z kolei materiały gipsowe lub wykonane z korka. Są cieńsze od pianek i zdecydowanie lepiej prezentują się w pokoju czy biurze. Ich budowa umożliwia nadanie im ciekawych kształtów, które będą właściwie współgrały z resztą wnętrza. Gotowe wzory można łączyć, tworząc na ścianie atrakcyjne kompozycje. Odpowiednio rozmieszczone w konkretnych pomieszczeniach umożliwią kompleksowe profesjonalne wygłuszenie mieszkania. Szczególnie warto je zastosować w sypialni oraz w pokoju dziecięcym, by zapewnić sobie i naszemu maluchowi spokojny sen.

Widok na blok mieszkalnyJeśli hałasy dochodzą z piętra wyżej, najlepszym rozwiązaniem będzie montaż sufitu podwieszanego. Pokrywa on powierzchnię właściwej zabudowy sufitowej, tworząc skuteczną izolację. Przestrzeń między podwieszonym materiałem a podstawowym sufitem wypełniana jest specjalnym izolatorem, na przykład wełną naturalną, która zapewnia lepszą akustykę i wyciszenie pokoju. Jednym ze szczególnie polecanych wariantów tej metody jest wykonywany z membrany PCV sufit napinany, który można wzbogacić o piękne podświetlane obrazy 3D. Zamontowane w sypialni lub salonie, stworzą niepowtarzalny nastrój i nadadzą klimatu. Wielu klientów decyduje się również na wyciszenie podłóg za pomocą specjalnych mat akustycznych, układanych pod posadzką. Zapewniają one cichsze kroki i mniejszy pogłos, jeśli coś przypadkowo spadnie na powierzchnię podłogi. Ilości materiałów i technik montażu jest na rynku tak wiele, że możemy wygłuszyć nawet całe mieszkanie, zarówno sufit, podłogi, jak i ściany.

Mamy problem z uśpieniem naszego dziecka? Nie możemy swobodnie ćwiczyć gry na gitarze? Pracujemy w nocy, a odsypiamy w dzień? Za rozsądną cenę możemy sprawić sobie nie lada komfort, który będziemy odczuwać latami.