Ices Ices

Mała i wąska kuchnia może być sporym wyzwaniem projektowym. Tu każdy centymetr ma ogromne znaczenie! Dlatego wszystkie elementy wyposażenia trzeba dobrze przemyśleć. W końcu to pomieszczenie, które nie bez powodu jest nazywane sercem domu. To tutaj wspólnie się gotuje, je i rozmawia. Każda impreza rodzinna czy ze znajomymi kończy się w kuchni i szkoda byłoby, gdyby złe rozstawienie mebli odjęło zbyt dużo przestrzeni.

Zlewozmywak idealny do małej kuchni

solidne zlewozmywaki granitowe narożne Do podjęcia takiego wyzwania warto zatrudnić profesjonalistów. Osoby, które zajmują się urządzaniem wnętrz, proponują często klientom solidne zlewozmywaki granitowe narożne. Mają pojemność wynoszącą do kilkunastu litrów. Choć jest wielu krytyków tego rozwiązania, warto przyjrzeć się jego zaletom. Montując je, wykorzystujemy na maksimum przestrzeń, która bardzo często zbiera tylko kurz. Idąc tym tropem, można sobie pozwolić na zainstalowanie większego modelu. Właśnie z tego powodu, że ta przestrzeń i tak stałaby pusta. Surowiec, z jakiego został wykonany model, sprzyja długoterminowemu użytkowaniu. W 80% składa się z granitu, resztę stanowi mieszanka żywic dedykowanych. Na tworzywie nie pozostają rysy ani smugi. Dzięki kilkuletniej gwarancji można w przypadku uszkodzeń reklamować ten element wyposażenia kuchni.

solidne zlewozmywaki granitowe narożneIstnieją także modele, które posiadają dodatkową przestrzeń na ociekacz. Dzięki temu, można postawić na nim suszarkę, która jest dobrym miejscem do przechowywania wszystkich naczyń i sztućców bezpośrednio po umyciu. Projektanci wnętrz lubią to rozwiązanie także z tego powodu, że jest dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Choć największą popularnością w małych kuchniach cieszą się jasne wersje, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować je w kolorze głębokiej czerni. Do zamawianego zestawu można także dokupić syfon oraz baterię. Dzięki temu będzie można szybko zamontować te dwa urządzenia i po raz pierwszy umyć ręce czy naczynia w nowym zlewie. Dobrym pomysłem na aranżacji naprawdę małej kuchni jest także zamówienie całej zabudowy do niej u zaprzyjaźnionego stolarza. Fachowcy bardzo często stają przed wyzwaniem, jakim jest urządzenie wąskiego i ciasnego pomieszczenia kuchennego np. w blokach.

Wykorzystanie każdego centymetra w kuchni to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy posiadają to pomieszczenie o niewielkich wymiarach. Jest wiele wskazówek, którymi warto się kierować, urządzając je w sposób funkcjonalny. Dzięki ich zastosowaniu jest większe prawdopodobieństwo, że uda nam się urządzić to pomieszczenie w taki sposób, by było estetyczne i użyteczne dla wszystkich domowników.