Ices Ices

Wykształcenie zdobywane przez lata nie zawsze idzie w parze z możliwościami, jakie oferuje rynek pracy – czasami potrzebni są ludzie zupełnie inaczej wykwalifikowani, wówczas – jeżeli chcemy pracować i dobrze zarabiać – musimy zmienić swój zawód i zdobyć nowe umiejętności. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na szkolenia z branży technicznej – tutaj zawsze istnieje spore zapotrzebowanie na specjalistów, na przykład w zakresie spawania.

Który kurs spawania warto wybrać?

kurs na ponowienie uprawnień spawanieKursy spawania i przecinania przeznaczone są do osób początkujących, jednak należy pamiętać o tym, że technologia wciąż się rozwija, nieustannie wprowadzane są nowe rozwiązania czy stosowane nowe metody, co sprawia, że nawet osoby, które posiadają certyfikat ukończenia takiego szkolenia, powinny pamiętać o tym, aby co jakiś czas wybrać się na kurs na ponowienie uprawnień. Szkolenia prowadzone są zazwyczaj w trybie grupowym, chociaż istnieje możliwość wykupienia kursu indywidualnego. Każde szkolenie kończy się egzaminem, którego celem jest poświadczenie poziomu nabytych umiejętności. Obecnie w internecie można natrafić na e-kursy, nie tylko na pracownika biurowego, ale także takie, które dotyczą specyficznych kwestii – dostępne są na przykład e-kursy na operatora wózka widłowego.

kurs na ponowienie uprawnień spawanieCzy takie kursy prowadzone na platformie internetowej są tym samym co zdobycie wiedzy od profesjonalisty i sprawdzenie swoich umiejętności w praktyce? Raczej nie. Dlatego, jeśli chcemy zdobywać nowe umiejętności techniczne, warto jednak zdecydować się na fachowe kursy stacjonarne. Dzięki nim będziemy mogli na żywo zetknąć się z zawodem, czego nie dają nam kursy online, choć te wydają się zdecydowanie łatwiejsze. Nie jednak na poziomie trudności powinno nam zależeć. Nie powinniśmy więc zrażać się wymaganiami, jakie czekają na nas na kursach stacjonarnych – taki przykładowy kurs spawacza jest przeprowadzany, jeśli kursanci posiadają własną odzież roboczą oraz specjalistyczną przyłbicę. Po zakończeniu stacjonarnego kursu, otrzymuje odpowiednie certyfikaty, które są doceniane przez wszystkie firmy przemysłowe. To przede wszystkim UDT-CERT, wydawany przez Urząd Dozoru Technicznego.

Jeżeli słyszeliśmy, że w naszym mieście istnieje zapotrzebowanie na spawaczy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na stacjonarny kurs spawania. W przypadku, gdy od naszej pracy w tym zawodzie minęło już sporo czasu, warto wybrać kurs na ponowienie uprawnień i dać sobie możliwość wrócenia do branży. Z pewnością, jeśli chodzi o zarobki, spawacze, jak i inne osoby posiadające zaawansowane umiejętności techniczne, nie muszą narzekać.