Ices Ices

Polska jest jednym z największych producentów sprzętu oraz części zamiennych AGD na świecie. Potentatem są oczywiście Chiny, ale w Europie to właśnie nasz kraj jest miejscem, w którym powstaje najwięcej tego sprzętu. W dodatku jest to sprzęt o wiele lepszej jakości, niż sprzęt produkowany na Dalekim Wschodzie.

W jednym z miast centralnej Polski znajdują się największe w kraju fabryki sprzętu AGD, należące do kilku znanych marek. Produkty finalne trafiają do hurtowni i sklepów na całym świecie, a w kraju można je zakupić w większości sklepów wielkopowierzchniowych, zajmujących się sprzedażą zmechanizowanego sprzętu gospodarstwa domowego.
Produkcja lodówek zaczyna się od stworzenia ich konstrukcji z cieniutkiej blachy, która jest odpowiednio formowana. Z części formuje się cały metalowy kręgosłup, a z reszty elementy z zewnątrz, które są, dla lepszego efekty, pokrywane elegancką farbą.
W środku urządzenia montowane są elementy takie jak instalacje elektryczne, sprężarki chłodnicze, przewody chłodnicze, agregaty chłodnicze, oświetlenie, czujniki temperatury i inne elementy wyposażenia. Całość potem jest montowana w odpowiednich działach.
Finalny produkt jest jeszcze poddawany testom, a następnie jest wyposażany w elementy wewnątrz, takie jak półeczki i zamykane drzwi.

Oprócz produkcji finalnych urządzeń, firmy produkują od razy części zamienne AGD, które są dostarczane do warsztatów, zajmujących się naprawą urządzeń. W razie uszkodzenia urządzenia, warsztat będzie mógł szybko zamówić część w firmie i dokonać naprawy w kilkanaście godzin, przywracając urządzenie do stanu pełnej sprawności..