Ices Ices

Kuchnia to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Nie tylko przyrządzamy tam posiłki, ale również je spożywamy, najczęściej z całą rodziną. Warto więc aby kuchnia była zaprojektowana nie tylko w sposób estetyczny, ale także funkcjonalny. Zdecydujmy się więc na taki dobór mebli, które spełniają oba warunki.

Blaty corian do kuchni

blaty corianWiele uwagi należy poświęcić wyborowi odpowiednich blatów kuchennych. W końcu to na nich przygotowujemy posiłki, kroimy warzywa i tak dalej. Ze względu na tak często eksploatację, musimy liczyć się z powstawaniem rys czy odbarwień. Jednak jest sposób na to, aby ich uniknąć. Wystarczy wybrać blaty kuchenne, które odznaczają się naprawdę dobrą jakością – muszą być wyjątkowo wytrzymałe oraz trwałe. Jaki blat sprawdzi się więc najlepiej? Obecnie dużą popularnością cieszy się blat Corian. Jest to materiał, który charakteryzuje się przede wszystkim wyjątkową odpornością na wilgoć, jak i wysoką temperaturę. Jest także odporny na czynniki zewnętrzne takie jak żrące środki czystości. Zresztą w przypadku blatów Corian, nie ma konieczności używania takich agresywnych preparatów, gdyż takie blaty naprawdę łatwo się czyszczą. W dodatku brak porów sprawia, że nie ma możliwości, aby bakterie czy zanieczyszczenia dostawały się pod powierzchnię.

blaty corianDecydując się na blat Corian, możemy być pewni, że podczas przygotowywania posiłków żadne wyroby nie będą miały kontaktu z bakteriami czy grzybami, bo na takim blacie po prostu ich nie będzie. Nic dziwnego, że klienci szybko dostrzegli zalety, jakie daje im zakup blatu Corian. Obecnie jest to jeden z najczęściej wybieranych materiałów, także jeśli chodzi o blaty łazienkowe. Jednak oferta producentów jest oczywiście o wiele szersza. Znajdziemy w niej również blaty kuchenne z płytek ceramicznych, z kamienia, stali, kompozytu, a także drewna. Wybór jest naprawdę bogaty, dlatego potencjalni klienci biorą tutaj pod uwagę nie tylko parametry techniczne, ale także to, czy dany materiał będzie pasował do wnętrza. Na przykład, jeżeli kuchnia jest utrzymana w stylu nowoczesnym, to oprócz blatów Corian dobrze sprawdzą się także blaty wykonane ze stali – tutaj jednak powinniśmy pamiętać, że taki blat nie jest w odpowiednim stopniu odporny na zarysowania.

Z kolei blaty z drewna wymagają regularnej renowacji – nie należy bagatelizować konieczności wykonywania impregnacji, jeśli zależy nam na estetycznym wyglądzie blatu. Wobec wymienionych opcji to blat Corian wydaje się posiadać najwięcej zalet, dlatego warto rozważyć właśnie jego zakup.