Ices Ices

Meblowanie pokoju dziecięcego to karkołomne zadanie, szczególnie dla młodych rodziców mieszkających w mieszkaniach w bloku. Stworzenie przytulnego pokoiku dla dziecka to wyzwanie, które obejmuje zagadnienie nie tylko wygody i komfortu, ale też wysokiej funkcjonalności,szczególnie w pierwszych miesiącach życia dziecka. Jakie przedmioty muszą znaleźć się w pokoiku dziecka, aby młodzi rodzice mieli wszystko pod ręką, a jednocześnie, aby w pokoju było przestronnie?

Najważniejsze przybory do pielęgnacji dziecka

Podczas pierwszych miesięcy życia dziecka, pokój, w którym śpi oraz jest przewijane powinien być wyposażony w wiele elementów. Głównymi są: odpowiednie łóżeczko oraz przewijak. Dodatkowo w pokoju powinno znajdować się miejsce do karmienia – może być to wygodny fotel, w którym młoda mama będzie siadać razem z dzieckiem. W pokoju powinna być odpowiednia ilość szaf i szafek, a w pobliżu przewijaka – szafki wypełnione pieluszkami, kosmetykami do pielęgnacji skóry dziecka oraz kosmetyki do pielęgnacji ciała młodej mamy (np. kremy na stany zapalne). W pokoju powinny znajdować się również lampki nocne, dające delikatne światło – dziecko musi być karmione w nocy, warto więc posiadać delikatne źródło światła. Warto również pamiętać o zabawkach dla dziecka – maskotkach, gryzakach.

Meble – jakie wybrać?

Jeśli, jako rodzice, nie planujemy częstych zmian wystroju pokoju dziecięcego warto pomyśleć o tym, aby meble były uniwersalne i posiadały wiele szafek czy półek – z biegiem lat na pewno dziecku przybędzie wiele zabawek, książeczek, ulubionych maskotek – wszystko to musi mieć swoje miejsce w pokoju. Aby znaleźć dodatkową przestrzeń warto również pomyśleć o koszach na zabawki, które możemy umieścić pod łóżkiem lub w dolnych wnękach mebli. Meble stylowe powinny być jednocześnie funkcjonalne – dziecko może nieumyślnie je zniszczyć, np. malując po nich kredkami. Meble włoskie mogą nie sprawdzić się w pokoju malucha, meble te są doskonałe do eksponowania podczas uroczystych przyjęć. Warto poszukać mebelków, które będą funkcjonalne i jednocześnie odporne na wszelkie zabrudzenia czy obtarcia.