Ices Ices

Współczesne trendy meblowe związane są nie tylko ze stylem minimalistycznym, szkłem, stalą i wyraźnymi barwami. Nieustanną popularnością cieszą się ciemne kolory i ciężkie, solidne meble lite drewno o egzotycznym charakterze – meble przenoszące w przeszłość.

Historyczne meble

Meble indyjskieW dużych, przestronnych wnętrzach doskonale prezentują się meble kolonialne oraz meble indyjskie, których charakter podkreślają jasne barwy w otoczeniu i kontrastujące się z nimi półprzezroczyste, zwiewne tkaniny – w formie firanek, zasłonek czy tiulowej moskitiery. Meble z egzotycznych gatunków drewna takie jak ława drewniana, takich jak palisander, akacja azjatycka, mango i mahoń utrzymane są w klasycznym stylu, który swój początek znalazł w posiadłościach brytyjskich na terenach Azji i Afryki. Mimo upływu dziesięcioleci nie zmieniły swojego charakteru i wciąż przywołują na myśl obrazy znane z kinowych przedstawień życia w koloniach. Meble kolonialne i meble indyjskie cechuje większa prostota niż meble typowo europejskie z podobnego okresu w historii. Mają również nieco orientalny, zawsze modny charakter i nadają wnętrzu wyjątkowy styl, nie wymagając przy tym wielu dodatków i starań, ponieważ idealnie komponują się ze skromnym tłem, dla którego stanowią prawdziwą ozdobę. Podobne nawiązanie do historii stanowią meble loft industrialne, które czerpią z okresu rozwoju przemysłowego. Wnoszą do wnętrza klimat starych budynków, przemieszany z wpływami industrialnymi. Przywodzą na myśl stocznie i magazyny, skrzynie z egzotycznymi towarami wypełniające ładownie statków i dalekie podróże.

Meble loft to znakomite rozwiązanie dla osób ceniących wpływ klasyki łączony z nowoczesnością, uważających przy tym meble indyjskie i kolonialne za zbyt ciężkie i surowe. Meble loft znakomicie prezentują się zarówno z dodatkami współczesnymi, jak i egzotycznymi, co pozwala na większą swobodę w aranżacji wnętrza.