Ices Ices

Nowoczesne, wszechstronne i minimalistyczne lofty to marzenie wielu z nas. Geometryczne, proste formy i z pozoru dość surowy wystrój, silnie przywodzący na myśl industrialne konstrukcje, drewno i beton architektoniczny mogą okazać się bardzo przyjemne w odbiorze.

Meble kuchenne w dobrej ofercie

meble kuchenne na wymiarAby zaprojektować klimatyczną kuchnię w loftowym stylu wcale nie potrzeba nam luksusowego apartamentu- wystarczy odrobina kreatywności i być może pomoc doświadczonego architekta wnętrz, który sprawi, że nasze mieszkanie zmieni się w perfekcyjnie zaplanowaną, nowoczesną i funkcjonalną przestrzeń do pracy i wypoczynku. Projekty kuchni inspirowane prostotą i geometrią obecną w penthouse’ ach świetnie sprawdzą się w mieszkaniach z wysokim standardem sufitu (o minimalnej wysokości 3m) oraz w kamienicach. Do projektu wymarzonej, loftowej kuchni dobrze będzie zastosować konsekwentną, monochromatyczną paletę barw oraz wybrać ergonomiczny, prosty materiał z którego będą wykonane meble. Jeżeli nie jesteśmy zwolennikami surowego betonu architektonicznego z powodzeniem możemy wdrożyć do projektu nowoczesne spieki kwarcowe lub zabezpieczyć odpowiednio drewnianą podłogę kuchni odpowiednio dobraną bejcą, odporną na działanie wilgoci.

meble kuchenne na wymiarJeżeli interesują nas meble kuchenne na wymiar we Wrocławiu możemy zapoznać się z ofertą wielu firm specjalizujących się w realizacji indywidualnych projektów funkcjonalnej zabudowy. Podczas współpracy z projektantem warto postarać się o to, aby w projekcie znalazły się jak najprostsze kształty i gładkie, matowe fronty. Przygotowanie posiłków, organizacja spotkań z przyjaciółmi oraz rodziną wymaga funkcjonalnej i ergonomicznej przestrzeni pracy, dlatego zadbajmy również o wybór trwałych, ergonomicznych materiałów, dzięki którym nasza kuchnia będzie służyć nam przez długie lata. Aby optycznie jeszcze bardziej wydłużyć naszą kuchnię względem wysokości tak, aby przywodziła na myśl wszechstronny penthouse warto rozważyć możliwość przygotowania projektu szeregu szafek sięgających aż do sufitu. W taki sposób możemy zagospodarować np. część ściany za kuchenną wyspą. Wybierając elementy wyposażenia oraz sprzęt AGD kierujmy się elegancką, matową kamionką. W ten sposób nawet miejsce przystosowane do zmywania będzie wyglądać schludnie i elegancko.

Minimalizm towarzyszący kuchniom urządzanym w stylu loftowym często kojarzy się z surowością i chłodem. Sposobem na ocieplenie przestrzeni może być wprowadzenie miedzianych detali, które nie tylko pięknie odbijają światło, ale przede wszystkim pięknie współgrają z monochromatyczną paletą szarości, bieli i antracytu. Ciekawym dodatkiem może stać się np. oryginalny czajnik lub efektowna kawiarka.