Ices Ices

Ogród przydomowy to nie tylko trawnik, jedna rabatka i jakieś drzewko. Obecnie projekty ogrodów są o wiele bardziej skomplikowane, zaawansowane, nowoczesne. Ogród ma być nie tylko zwykłym otoczeniem domu, które oddziela nas od sąsiadów, ale także ostoją spokoju, miejscem częstego wypoczynku, czy spotkać rodzinnych. Warto zatem zadbać o jego atrakcyjny wygląd zawczasu.

Ciekawe pomysły na ogród

ogród ciekawe rozwiązaniaJeśli mamy przydomowy ogród – ciekawe rozwiązania znaleźć można w magazynach ogrodniczych, czy w internecie. Wszystko może być inspirujące, a im więcej informacji posiadamy tym lepiej. Wtedy możemy samodzielnie zabrać się za projektowanie ogrodu, jeśli nie chcemy lub nie możemy (np. z powodu wysokich cen) skorzystać z pomocy architekta krajobrazu. Na co warto zwrócić uwagę? Ciekawym pomysłem na pewno jest zrobienie strumienia z kaskadami w ogrodzie. Strumień sprawi, ze ogród będzie przypominał park, czy łąkę, w zależności od tego jakie inne elementy zostaną użyte. Jeśli dookoła wyłożymy kamienne ścieżki i postawimy ławeczki to będziemy mieli własny park przed domem. Wybór łąki kwietnej zamiast równych rabatek i wyłożenie strumienia kamieniami sprawi, że poczujemy się jak na wyprawie piknikowej.

ogród ciekawe rozwiązaniaPonadto, szum wody działa uspokajająco, kojąco, a mając strumyk można zrobić też duże oczko ogrodowe, w którym będą pływać kolorowe rybki, czy też będzie porośnięty liliami. Druga ciekawa opcja odnośnie ogrodu to wykonanie miejsca na grilla. Wiele osób już wiosną zaczyna sezon grillowy i kocha przygotowywanie mięsa, ryb, warzyw, a nawet chleba na grillu. Jednak zwykłe, przenośne grille często się do tego nie nadają. Są za małe, nie dają takiego efektu, nie pozwalają też na przygotowanie np. ziemniaków z popiołu. Dlatego też w ogrodzie może stanąć stacjonarny grill betonowy, czy tez być wykonane miejsce na ognisko. Dzięki temu jednocześnie piec kiełbaski może wiele osób, a efekt końcowy jeśli chodzi o przygotowanie jedzenia także jest lepszy – jedzenie jest smaczniejsze. Trzeci pomysł to zakup altanki ogrodowej. Może to być otwarta altana porośnięta bluszczem lub zamykana, całoroczna.

Dzięki niej można spędzaj w ogrodzie więcej czasu, bez względu na pogodę (dzięki zadaszenie). Altanka sprawdzi się w przypadku zabaw dla dzieci, czy jako miejsce odpoczynku. Zarówno zrobienie strumienia w ogrodzie, postawienie altanki, jak i zrobienie miejsca grillowego będzie dobrym pomysłem do nowoczesnego ogrodu. Zawsze warto brać pod uwagę różne opcje, tak by ogród stał się idealnym miejscem do relaksu o każdej porze roku.