Ices Ices

Nowoczesne rozwiązania nie ominęły branży dekarskiej. Coraz częściej możemy spotkać się ze stosowaniem innych wyrobów na pokrycia dachowe niż tradycyjne dachówki – ceramiczne czy betonowe. Za materiał nowoczesny, który znakomicie sprawdza się w przypadku budynków charakteryzujących się równie nowoczesną architekturą, uważana jest blacha trapezowa.

Blacha trapezowa na dach – zalety

dachChoć wydawać by się mogło, że zwyczajna blacha to raczej rozwiązanie, które sprawdzi się dobrze jedynie w przypadku prowizorycznych hal magazynowych czy przemysłowych, nie jest to do końca prawdą. Okazuje się, że nowoczesne propozycje od renomowanych producentów idealnie sprawdzają się jako pokrycia dachowe budynków mieszkalnych – nie tylko bloków, ale i domów jednorodzinnych. To dlatego, że mamy obecnie szerokie możliwości – możemy samodzielnie wybrać profile, a także poprosić dostawcę wyrobów, aby przyciął nam blachę na żądaną długość. Dzięki temu dach może wyglądać naprawdę estetycznie, zwłaszcza że istnieje możliwość zamówienia blachy w dowolnym kolorze. Dodatkowo blacha może być zabezpieczona przed korozją za pomocą cynkowania ogniowego. Dzięki temu nawet po upływie wielu lat będzie cechowała się nienagannie. Istotny dla wielu osób jest pewnie także sposób montażu takiej blachy trapezowej.

dachNa szczęście producenci zapewniają, że montaż zazwyczaj przebiega bardzo szybko. Przykład mogą stanowić dachy w Konstancinie Jeziornej, które budowane są w nowych budynkach po prostu z dnia na dzień. Warto wiedzieć, że zaraz obok blach na pokrycie dachowe, producenci proponują blachy konstrukcyjne, do których wykonania używa się stal o podwyższonej wytrzymałości. Są to blachy samonośne, dlatego mogą zostać zastosowane na przykład do budowy garażu. Jeśli więc jesteśmy właścicielami nowo powstałego domku jednorodzinnego i właśnie stoimy przed zakupem materiału na poszycie dachowe – możemy jednocześnie zorganizować materiał na budowę garażu. W ten sposób w krótkim czasie załatwimy dwie sprawy i będziemy mogli cieszyć się estetycznym wyglądem posesji pod względem stojących na niej budynków. Co najważniejsze – blacha trapezowa, mimo atrakcyjnego wyglądu oraz bardzo dobrych parametrów technicznych, nie jest wyjątkowo droga.

Właściwie jest to jedno z tańszych rozwiązań, dlatego właśnie zyskuje powoli przewagę nad tradycyjnymi dachówkami z ceramiki czy betonu. Wiele wskazuje na to, że po upływie jeszcze kilku lat, to właśnie blachodachówka będzie mogła pochwalić się miejscem produktu numer 1, jeżeli chodzi o materiały na pokrycia dachowe.