Ices Ices

Właściciele drewnianych podłóg mogą na co dzień cieszyć się ich wyjątkowym, naturalnym wyglądem. Może być to parkiet czy deski zabezpieczone farbą olejną. Drewniana podłoga jest też często wykonana z litych desek lub mozaiki parkietowej. Jednak żeby podłoga wyglądała dobrze, należy regularnie przeprowadzać zabiegi pielęgnacyjne.

Cyklinowanie to złożony proces

cyklinowanie parkietuChoć cyklinowanie parkietu w mieszkaniu to proces kilkudniowy, jest najbardziej efektywny. Jeśli zostanie wykonany przez precyzyjną i rzetelną osobę, może wydłużyć czas funkcjonowania podłogi w dobrym stanie. Zabieg polega na zeszlifowaniu warstwy wierzchniej drewna za pomocą cykliniarki. Maszyna ma zamontowany papier ścierny, którym stopniowo oczyszcza się podłogę. Tego typu działanie likwiduje wiele rodzajów uszkodzeń. Mogą być to rysy od obcasów butów czy odbarwienia na skutek padania światła słonecznego. Cyklinowanie wyrównuje też wszelkie odgniecenia, które pojawiają się na skutek np. postawienia w danym miejscu ciężkiego mebla. Każdy etap cyklinowania jest wykonywany papierem ściernym o innej gramaturze. Dzięki temu ma się gwarancję uzyskania gładkości. Wynajmując takiego specjalistę warto zwrócić uwagę na to, czy posiadana przez niego cykliniarka jest wyposażona w urządzenie bezpyłowe. Oszczędzi to wiele czasu i wysiłku, który wkłada się w przygotowanie pokoju przed remontem.

cyklinowanie parkietuCykliniarka bez tej funkcji emituje bardzo dużo pyłu, który osadza się w pokoju. Jeśli taką wynajmujemy, musimy się liczyć z koniecznością wyniesienia wszystkich mebli i zabezpieczenia pozostałych elementów folią ochronną. Po zakończeniu ścierania, należy zadbać o właściwą impregnację parkietu. Można to zrobić na kilka sposobów. Najpopularniejszym jest lakierowanie. Jest to niewątpliwie opłacalna metoda. Pokrycie całości parkietu dobrze dobranym lakierem sprawdzi się znakomicie w miejscach często używanych. Nada też podłożu błysku. Prostszą alternatywą dla tej metody jest olejowanie parkietu. Zaimpregnowane w ten sposób podłoże nie będzie się tak błyszczało jak przy metodzie lakierowania. Jednak, ma ona również swoje plusy. Olej podkreśli głębie kolorystyczną drewna. Korzystając z tej metody warto pamiętać, że w późniejszej pielęgnacji należy stosować specjalistyczne środki do czyszczenia.

Zaleca się, aby przeprowadzać odnowienie parkietu raz na dziesięć lat. Dzięki usłudze cyklinowania wysłużona podłoga zyska nowe oblicze. Wpłynie to na lepszy wygląd pomieszczenia. Pomoże w podkreśleniu wyjątkowego atutu, jakim we wnętrzu pokoju może być podłoga z naturalnego drewna.