Ices Ices

Jedną z najpopularniejszych opcji oświetlenia sklepowych witryn są reflektory na szynie. Zwykle aluminiowa szyna może być montowana na suficie czy na ścianie. Dzięki temu z jednego źródła prądu możemy uzyskać kilka źródeł światła, które odpowiednio ułożone dokładnie oświetlą dany obiekt. Najczęściej stosowane są te oświetlenia szynowe, które pozwalają na regulację każdego reflektora z osobna.

Reflektor oświetlający witrynę

reflektor na szyniePrzeglądając oferty oświetlenia szynowego mamy wiele opcji do wyboru. Niektóre dotyczą montowanych na stałe lamp, ułożonych w równych odstępach na szynie. Inne pozwalają na przesuwanie reflektorów, czasem też ułożenie wysokości poszczególnego z nich. Ta druga opcja jest najbardziej uniwersalna, zwłaszcza w przypadku podświetlania sklepowych witryn. Nawet gdy te ulegną zmianie mamy możliwość takiego ustawienia światła, by pasowało do nowej aranżacji. Możemy też wpuścić w sufit szynę, jeśli zależy nam na dyskretnym zamontowaniu oświetlenia. Zwykle jednak widoczne szyny są bardzo estetyczne. Zwróćmy też uwagę na rodzaj oświetlenia – czy jest ono jedno, czy trójfazowe. Jednofazowe daje możliwość włączania i wyłączania wszystkich lamp jednocześnie. Trójfazowe pozwala na większą zabawę światłem, możemy włączyć jeden reflektor na szynie do witryny, nie uruchamiając przy tym innych.

reflektor na szynieTakie rozwiązanie daje też więcej możliwości ustawienia i natężenia światła. Zwróćmy też uwagę czy do oświetlenia szynowego zastosowano technologię LED. Pozwala ona na zużycie mniejszej ilości mocy. W ramach oświetlenia LED możemy też ustawić barwę, z jaką ma świecić reflektor na szynie do witryny. Mogą być to ciepłe i zimne odcienie. Niektóre typy żarówek pozwalają też na oddawanie barw w wysokiej jakości. Jak przy każdym zakupie zwróćmy uwagę na gwarancję, jaką producent obejmuje swoje produkty. Większe szanse na długotrwałe i bezproblemowe korzystanie z reflektorów szynowych mamy wtedy, gdy gwarancja obejmuje możliwie jak najwięcej napraw na długi okres. Oświetlenie szynowe może występować w różnych rozmiarach, ale zawsze pozwala na efektowne podświetlenie danego elementu. Dzięki temu jest popularnym rozwiązaniem w wielu budynkach użyteczności publicznej jak galerie handlowe, wystawy sztuki czy restauracje.

Niemniej coraz częściej można spotkać tego typu oświetlenia w mieszkaniach. Sprawdzają się zwłaszcza jako wykończenie nowoczesnych, przestronnych wnętrz. Mniejsze reflektory na szynie umieszczone tuż pod sufitem ciekawe oświetlą duży hol, a wiszące, długie lampy dodadzą jadalni wyjątkowego charakteru.