Ices Ices

Każdy z nas w okresie szkolnym miał zajęcia z wychowania fizycznego. Najczęściej odbywały się one na sali gimnastyczne, choć kiedy robiło się cieplej to często zajęcia były na boisku szkolnym, w pobliskim lesie, parku, czy po prostu przed szkołą.

Drzwi metalowe z Lublina przy wejściu na salę

drzwi metaloweJednak sala gimnastyczna była niezastąpiona w każdej pogodzie. Jej wystrój był wszędzie podobny. Jasne ściany w kolorze żółtym, bądź innym neutralnym kolorze, do tego drabinki z jednej strony, kosze go gry w siatkówkę i bramki do piłki nożnej i piłki ręcznej na obu końcach boiska, znajdowały się też tam duże okna i drzwi metalowe przy wejściu na salę. Na podłodze praktycznie zawsze znajdowały się parkiety. Dlaczego właśnie ten rodzaj podłogi? Przecież mamy tak szeroki wybór jeśli chodzi o panele podłogowe, natomiast parkiety nie są tak atrakcyjne, a do tego są prawie zawsze w tym samym kolorze. Jednak one się niszczą inaczej niż panele podłogowe. Przede wszystkim są złożone z mniejszych elementów, więc jeśli jedna z części nadaje się do wymiany to nie trzeba rozbierać kawałka podłogi, żeby się do niego dostać. Do tego też takie parkiety są mniej śliskie niż panele podłogowe. Panele są często mocno lakierowane, przez co łatwiej jest się na nich poślizgnąć, szczególnie podczas szybkiego biegu, czy innych ćwiczeń. Pakiet zapewnia nam większą stabilność w poruszaniu się.

Do tego tez parkiety często są tańsze, niż panele podłogowe, a wiadomo, ze szkoły nigdy nie narzekają na zbyt duże przychody, więc cena jest dla nich bardzo ważna. Warto tez zaznaczyć, ze pakiety są teraz zastępowane często przez syntetyczne podłogi polimerowe.