Ices Ices

Wykończenie wnętrz zabiera nam zwykle naprawdę sporo czasu. Nic dziwnego, chcemy, aby wszystko było idealnie. Tak naprawdę kolejny remont będziemy przeprowadzać dopiero za 5, 10 lat. Przez ten czas nasze mieszkanie musi wyglądać atrakcyjnie, nie należy więc niczego bagatelizować w kwestii projektowania wnętrz. Musimy skupić się na każdym z elementów.

Wymiana klepek w podłodze

podłogi Należy jednak liczyć się z tym, że na przykład, w przypadku podłogi, nawet dobrze położony parkiet, z biegiem czasu może zostać uszkodzony. W takiej sytuacji konieczna będzie wymiana klepek – tylko tych uszkodzonych miejsc, nie całej podłogi. Oczywiście możemy zadzwonić po profesjonalistów, jednak jeżeli posiadamy odpowiedni sprzęt, możemy wymianę klepek przeprowadzić samodzielnie. Jaki to sprzęt? Z pewnością niezbędna będzie sprawdzona zagłębiarka festool ts 55, a także frezarka górnowrzecionowa. Nie zapominajmy o pilarce, akumulatorowej wkrętarce, o frezach do wpustów oraz o ograniczniku prowadnicy. Przy pracy przydatny będzie także odkurzacz mobilny, jak też narzędzia ręczne – młotek, dłuto, kątownik oporowy oraz podbijak. Cała praca przebiega raptem w siedmiu krokach, jednak przygotowania będą o wiele dłuższe. W pierwszym kroku należy bowiem umieścić w odpowiedni sposób szynę prowadzącą, przewiercić w niej otwory dla wkrętów, a następnie wyrównać szynę.

podłogi Koniecznie należy przy tym zachować kąt prosty do boku klepki i pamiętać o odstępie 3 cm od linii cięcia. Dzięki temu nie będziemy mieli problemów podczas późniejszego frezowania. Aby szyna nie ruszała się, musimy przykręcić ją do uszkodzonej klepki. Po tym etapie przystępujemy już do frezowania styku poprzecznego. Potem do akcji przystępuje zagłębiarka. Za jej pomocą wykonamy zarówno cięcia wzdłużne, jak i krzyżowe. Jeśli przeprowadzimy to poprawnie, będziemy mogli wyjąć uszkodzony fragment klepki oraz włożyć nową klepkę, przyklejając ją na specjalny klej. Choć może brzmieć to skomplikowanie, nawet laicy nie mają czego się bać. W internecie bez problemu znajdziemy szczegółowe instrukcje dotyczące tego, jak przeprowadzać wymianę klepek w drewnianym parkiecie. Takie wskazówki dostępne są nawet na stronach producentów elektronarzędzi.

Jeśli więc nie posiadamy wymaganych urządzeń, na przykład zagłębiarki, przejrzyjmy ofertę producentów, a z pewnością natkniemy się przy okazji na cenne porady, dzięki którym praca z tym urządzeniem będzie przebiegała bezproblemowo, a efekty całkowicie nas zadowolą. Oczywiście jeśli zagłębiarka pochodzi od dobrego producenta, nie zaś z chińskiego rynku.