Ices Ices

oświetlenie łazienkoweKiedyś łazienka była miejscem mało zaszczytnym, do którego raczej nie przywiązywano dużej uwagi, przynajmniej pod kątem jej aranżacji. Ważne, że była i służyła domownikom. Gdyby jednak dobrze sięgnąć pamięcią wstecz, trudno by się doszukać słowa ” komfort” w zestawieniu do łazienki.

Rzeczywiście, zazwyczaj, nie dość, że bardzo małe to jeszcze z kompletnie źle zarządzoną przestrzenią, nie skłaniały do spędzania w nich długich, przyjemnych chwil. Na szczęście, z biegiem lat dostrzeżono, że może to być pomieszczenie kojarzone z błogimi chwilami, z kąpielową rozkoszą i zapomnieniem. We współczesnej aranżacji, oprócz właściwego doboru wyposażenia czy glazury szalenie ważną rolę odgrywa oświetlenie łazienkowe.
To dzięki niemu można wyśmienicie poradzić sobie z mankamentem zbyt małej łazienki, lub też w wybranych miejscach albo doświetlić – np. lustro, albo też tylko delikatnie musnąć światłem – np. nad wanną. Różnorodne kinkiety wspaniale nawiązują do preferowanego stylu i oprócz swojej podstawowej funkcji oświetleniowej będą spełniały rolę wysublimowanej, łazienkowej biżuterii. Oświetlenie łazienkowe pozwala na kreowania tak przestrzeni, jak i charakteru wnętrza, które dostosuje się do naszego nastroju i potrzeb.
Bardzo ciekawym, designerskim rozwiązaniem są lampy podłogowe. Mogą to być ledowe punkty, lub większe kasetony. Oczywiście, przy wyborze oświetlenia ważne są warunki techniczne, oraz docelowy efekt jaki chcemy osiągnąć. Warto jednak stworzyć grę świateł, która bladym świtem skutecznie nas obudzi, a wieczorem zmieni się w romantyczną, przytłumioną ciepłą poświatę, przy której łazienkowy relaks będzie każdorazowo miłą podróżą w tylko nam znane rejony.

Lampy podłogowe posłużą nie tylko jako element iście dekoracyjny, ale także mogą stać się drogą usłaną z iskierek świetlnych wprowadzających wyjątkowość i nieszablonowość.