Ices Ices

Okna z PVC, aluminium czy może drewniane? Z pewnością to pytanie zadaje sobie wiele osób, które zastanawiają się nad wymianą stolarki otworowej lub też dopiero stoją przed zakupem nowych okien do świeżo wybudowanego domu. Tak naprawdę też na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każdy materiał do produkcji okien ma swoje wady oraz zalety.

Charakterystyka plastikowych okien

okna z PiasecznaWarto po prostu zapoznać się ze specyfikacją techniczną poszczególnych wyrobów, aby wybrać jak najlepiej. Dużym zainteresowaniem wśród wielu cieszą się plastikowe okna z Piaseczna. Piasecki producent zadbał bowiem o zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które sprawiają, że okna takie wyróżniają się bardzo dobrymi parametrami. Mowa tutaj przede wszystkim o podwyższonym standardzie bezpieczeństwa dzięki zastosowaniu trzech lub czterech nawet zaczepów antywyważeniowych. W połączeniu ze szkłem antywłamaniowym są to okna właściwie nie do sforsowania, dlatego mogą być montowane na parterze domu czy biura. Ale oczywiście nie tylko właściwości antywłamaniowe są zaletą takich plastikowych okien z Piaseczna, to również wysokie współczynniki termiczne oraz akustyczne, które sprawiają, że okna doskonale izolują przed zimnem z zewnątrz oraz przed hałasem.

okna z PiasecznaAby jednak spełnić wszystkie oczekiwania klientów, producent zapewnia również szeroką gamę kolorystyczną okien (chociaż i tak najczęściej wybierana jest klasyczna biel), także okna z plastiku oklejonego w sposób, aby imitował drewno, okna dwukolorowe czy też pomalowane za pomocą farby metalicznej. Ciekawą opcją jest też acrylcolor, czyli warstwa o około 0,5 mm grubsza niż zwykły lakier, idealnie odporna na zadrapania oraz na łuszczenie i odpryskiwanie, a do tego niewymagająca konserwacji. Nowoczesne wzornictwo to doskonały wybór do budynków wykonanych zgodnie z normami współczesnej architektury, zaś klasyczne modele sprawdzają się w budynkach mających już swoje lata. Z pewnością dla wielu osób zastanawiających się nad zakupem piaseckich okien, bardzo ważna będzie też możliwość łatwej pielęgnacji. I pod tym względem producent bardzo dobrze się spisuje, ponieważ oferuje nowoczesne systemy okienne bez uszczelek w ramie, dzięki czemu pielęgnacja jest naprawdę wygodna.

Z pewnością wymienione cechy są bardzo ważne dla każdego potencjalnego klienta, producent, który zapewnia swoim klientom to, co najlepsze, może liczyć na duże zainteresowanie, które przyniesie mu oczekiwane zyski. Wysoka jakość okien PVC zdecydowanie wpływa na popularność tego typu stolarki otworowej.