Ices Ices

Możliwość regulacji przepływu światła słonecznego w domu ma wiele zalet. Nie będzie nas razić zbyt mocne słońce, można stworzyć w pomieszczeniu nastrojową atmosferę, czy oglądanie telewizji będzie przyjemniejsze, bez refleksów świetlnych na ekranie. Mniejszy dopływ światła dziennego ma wpływ także na ogrzanie/wychłodzenie pomieszczenia.

Plisy okienne to inwestycja

plisy okienneIm go mniej, tym jest chłodniej. Dlatego też prawie każdy decyduje się na zakup rolet, żaluzji czy plis. Żaluzje aluminiowe montowane między dwoma szybami są mało atrakcyjne, a te drewniane są drogie. Montaż rolet zewnętrznych wymaga zamontowania ,,puszki” z roletą, co jest problematyczne w już użytkowanych budynkach. Natomiast rolety materiałowe wewnętrzne dobrze wyglądają, ale można je regulować tylko w relacji góra/dół. Najlepszą inwestycją są plisy okienne z Wrocławia, czy innego dużego miasta. Mają one najwięcej zalet ze wszystkich produktów przy pomocy których reguluje się dostęp światła słonecznego. Montuje się je na ramie okiennej, na dwóch listach ustawionych pionowo. Jest to bardzo proste do zrobienia. Plisy są instalowane od wewnętrznej strony, zatem łatwo można je wyczyścić. Zazwyczaj stosuje się tu miotełki do kurzu lub można je delikatnie przetrzeć suchą ściereczką.

plisy okiennePlisy można stosować także w oknach o niestandardowych kształtach i na oknach dachowych. To jedyna opcja zasłaniania okien, która w całości do nich przylega, a nie luźno opada w dół. Montaż plis na listach daje możliwość odsłaniania okna od góry, jak i od dołu. Przykładowo, mieszkając na parterze ustawia się plisy na dolnej połowie okna. Wtedy nikt nie widzi co robimy, a mamy dostęp światła słonecznego w pomieszczeniu. Kiedy natomiast słońce świeci wysoko od strony południowej to plisy ustawia się na górze, przez co słońce nie razi nas w oczy, ale nadal pomieszczenie nie jest zaciemnione. Plisy na oknach niestandardowych, na przykład trapezowych, można ustawiać nierówno na listach. To znaczy że górna krawędź plisy jest ustawiona ukośnie, tam gdzie skos ma okno. Przez to nie tworzy się szpar i można całkowicie zasłonić okno. Zaletą plis jest także ich kolorystyka. We wrocławskich sklepach znaleźć można popularne plisy białe lub kremowe, jak również jasnozielone, intensywnie pomarańczowe, czy granatowe.

To daje szansę na dopasowanie plis do koloru i wystroju wnętrza. Dodatkowo ciemne plisy zatrzymują więcej światła, więc są tak samo skuteczne jak rolety czy żaluzje. Jasne wersje są polecane do wnętrz nowoczesnych, skandynawskich i tych położonych od strony północnej, gdzie słońca jest najmniej.