Ices Ices

Łazienka stanowi takie pomieszczenie, którego niezbędnym wyposażeniem jest lustro. Zazwyczaj umieszcza się je nad umywalką, a nieco powyżej linii baterii, aby utrzymanie go w czystości było łatwe. Dla pań zazwyczaj jest pomocne w trakcie robienia i zmywania makijażu, a panom przydaje się podczas golenia. W przypadku małych łazienek sprawdzą się półki z lustrem, która wyróżniają się niezwykłą funkcjonalnością.

Pojemna szafka z lustrem

półki łazienkowe z lustremPierwszą kwestię, którą należy wciąć pod uwagę, decydując się na estetyczne półki łazienkowe z lustrem, stanowi ich głębokość. Znaczenie powinno mieć nie tylko to, ile miejsca będzie potrzebne do przechowywania kosmetyków, ale także powierzchnia łazienki. W przypadku małych pomieszczeń warto zdecydować się na mniejszą głębokość, np. 15 cm – w ten sposób można uniknąć efektu przytłoczenia łazienki przez meble. Płytkie półki będą się dobrze prezentować i z pewnością pomieszczą niezbędne produkty służące do dbania o higienę. Gdy jednak potrzeba więcej miejsca na ich przechowywanie, zawsze można zdecydować się na wyższą szafkę. To rozwiązanie ma jeszcze kilka zalet – większa powierzchnia lustra pomoże optycznie powiększyć i rozświetlić łazienkę. Półki o głębokości 20 cm pomieszczą sporo kosmetyków i sprawdzą się również w niewielkiej łazience. W przypadku półek, których głębokość wynosi 25 cm, należy dokładnie rozplanować ich umieszczenie. Zamontowane zbyt nisko nad umywalką mogą ograniczyć ilość dostępnego miejsca, przez co korzystanie z niej może okazać się mało komfortowe.

półki łazienkowe z lustremNatomiast półki o głębokości 30 cm przeznaczone są do większych łazienek, ale za to pozwalają pomieścić naprawdę dużo kosmetyków i środków czystości. Najczęściej wybieranym typem półek są modele wiszące – mimo że ich głębokość nie należy do największych, wyróżniają się dużą szerokością. Estetyczne półki łazienkowe z lustrem mogą również występować w wersji narożnej, dzięki czemu stają się pojemniejsze. Aby były jak najbardziej funkcjonalne, umywalka również powinna być narożna. Jednak takie półki można zamontować także w innej części łazienki, a nad umywalką powiesić samo lustro. Warto również zadbać o dodatkowe oświetlenie półek z lustrem – sprawdzonym sposobem jest oświetlenie LED na listwach. Ma ono zastosowanie zwłaszcza w przypadku płytkich półek, gdzie nie ma możliwości zamontowania halogenów. Wspominane halogeny, mimo że dają żółte światło i nie są energooszczędne, pozwalają korzystać z lustra, nawet gdy główne oświetlenie jest słabe. Istnieją również półki z oświetleniem zamocowanym za lustrem, które zachwycają estetyką, jednak ich cena wciąż pozostaje wysoka.

Kolor półek łazienkowych także odgrywa ważną rolę, ponieważ powinien współgrać ze stylem wnętrza. Białe meble pasują do każdego stylu i pozwalają optycznie powiększyć pomieszczenie. Z kolei czarne półki cieszą się coraz większą popularnością i doskonale komponują się z nowoczesnymi wnętrzami, które wyróżniają się przestronnością. Drewniane modele dostępne są w wielu kolorach i odcieniach, a ponadto są odporne na wilgoć.