Ices Ices

Zapewne każdy spotkał się choć raz z drewnianą podłogą na sali gimnastycznej. Już na pierwszy rzut oka różni się ona od tych, jakie montuje się w domach. Mimo że z pozoru będzie ona składała się z niewielkich deseczek ułożonych w „jodełkę”, to różnica będzie polegała na ułożeniu dolnych warstw, na których montuje się podłogę. Ułożenie najładniejszych desek na legarach wymaga znajomości poprawnego montażu i nabycia umiejętności w ich układaniu. To wszystko sprawia, że zdolność do poprawnego układania desek jest tak doceniania wśród fachowców.

Jak poprawnie zamontować drewniane deski sportowe?

podłogi sportowe na legarach na sali gimnastycznejNa samym dnie znajdują się podkładki elastyczne, które układa się w pierwszej kolejność, by stabilnie trzymały całą konstrukcję. Mają one wymiary około pięciu centymetrów, a ich kwadratowe wersje nie przekraczają dwóch centymetrów grubości. Taka wysokość jest w stanie zapewnić amortyzację podczas stąpania po deskach. Jak wiadomo, podłogi sportowe na legarach na sali gimnastycznej są przeznaczone do montażu na salach gimnastycznych, więc nie można pozwolić sobie, by były zbyt niska. W celu zapewnienia odpowiedniej wysokości dla niej, na podkładki elastyczne kładzie się legary dolne, a tuż nad nimi – górne. Stosuje się takie same wymiary jednych i drugich elementów podłogi, jednak różnią się one rozstawem.

podłogi sportowe na legarachDzięki temu można bardzo krzyżowo złożyć je, by razem stworzyły formę dla kolejnych części parkietu. Zasadnicza część, czyli płyta drewniana lub deski o odpowiedniej grubości są właściwą częścią podłogi i nie dopiero po złożeniu poprzednich warstw mogą znaleźć się na szczycie. Trzeba pamiętać, by deski sportowe były odpowiednio lakierowane. Nie można dopuścić do tego, że będą pokryte zbyt cienką warstwą, bo szybko zniszczeją. Przez wielokrotne bieganie i odbijanie piłki podłoga sportowa i tak się zniszczy, jednak impregnacja i zastosowanie dobrych środków do ochrony drewna jest w stanie zagwarantować, że będzie ona ładnie wyglądała przez następne kilka lat.

Szukając najlepszych desek i innych elementów montażowych podłogi trzeba kierować się ich ceną adekwatną do jakości. Dobrze ułożona podłoga drewniana będzie nie tylko cieszyła oczy, ale także jest wytrzymać wiele uderzeń, wstrząsów, a także wiele przebiegających przez nią dziennie osób. Szczególnie nie poleca się odbywanie turniejów i zawodów z gier zespołowych na miękkim gumolicie, tylko na deskach, które są o wiele bardziej sprężyste. Zastosowanie dobrze wyprofilowanych desek i do tego w ładnym kolorze doda także uroku całej cali.