Ices Ices

Własna firma remontowa to marzenie nie jednego absolwenta szkoły budowlanej. Jest to doskonały pomysł dla osób posiadających umiejętności przedsiębiorcze. Idealny pomysł na biznes powinien być przemyślany warto więc zastanowić się nad następującymi aspektami:

Skąd pozyskam fundusze na rozpoczęcie działalności?

RemontPieniądze na rozpoczęcie działalności mogą pochodzić z następujących źródeł: własne oszczędności, pożyczka od rodziny, środki z Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, dotacje z Unii Europejskiej, kredyt z banku dla mikroprzedsiębiorstw, pożyczka dla mikroprzedsiębiorców w ramach Funduszu Pożyczkowego Kujawiak Jeremie, dotacje z Powiatowych Urzędów Pracy.
Jak sobie poradzę z prowadzeniem firmy?
Jeśli nie masz doświadczenia w prowadzeniu firmy warto rozpocząć działalność w ramach Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Miesięczny koszt prowadzenia firmy to tylko 250 zł netto. W tej cenie jest już cała obsługa finansowo-księgowa oraz administracyjna. Wybierając ten krok nie masz jednak osobowości prawnej. Będąc pełnoprawną osobą prowadzącą własną działalność gospodarczą masz możliwość płacenia obniżonego ZUS.
Czy posiadam odpowiednie umiejętności?
Lubisz majsterkować? Masz doświadczenie w branży budowlanej? Jeśli tak to jest praca dla Ciebie. Jeśli nie masz odpowiednich kwalifikacji możesz podjąć się współpracy z innymi fachowcami np. malarza, glazurnika, dekoratora, elektryka, hydraulika.
Czy posiadam konkurencję?
Sprawdź czy na Twoim rynku lokalnym jest konkurencja. Jeśli tak to jakie usługi remonty oferuje, jaki ma cennik, jakich zatrudnia fachowców.

Bydgoszcz jest miastem w którym firmy remontowe świadczą profesjonalne usługi. Musisz pamiętać o wysokiej jakości oferowanych a także o ich solidności. Dobrym pomysłem jest danie gwarancji na wykonywane usługi.