Ices Ices

Lampy sufitowe to często wybierana opcja oświetleniowa. Nie zagracają przestrzeni jak lampy stojące, które w kuchni czy łazience w ogóle by nie miały racji bytu. Lampy ścienne są dobre, ale często lepiej jest powiesić na ścianie obraz czy zdjęcia, niż zajmować przestrzeń plafonami i kinkietami. Dlatego też lampy sufitowe to doskonałe rozwiązanie.

Nowoczesna lampa spotline

lampy sufitowe spotlineCo mamy do wyboru w kwestii produktów? Dawniej modne były żyrandole. Często były bardzo dekoracyjne, z kryształkami i żarówkami w kształcie łezki. Nadawały wnętrzu wytwornego klimatu, były eleganckie i stylowe. Obecnie w sprzedaży nadal można znaleźć kryształowe żyrandole, jednak coraz rzadziej montuj się je w domach, a raczej w salach balowych, restauracjach, salach weselnych, hotelach. Druga opcja to lampy nowoczesne. Te stale zyskują na popularności. Modna jest lampa sufitowa spotline, czy lampy industrialne. Takie lampy miewają najczęściej geometryczne kształty i ostre krawędzie. Bywają kwadratowe, czy prostokątne, czasem jedynie metalowy drut zaznacza kształt lampy, a nie ma ona pełnego abażuru lub wypełnienia. Wspomniane lampy w stylu nowoczesnym sprawdzają się nie tylko w domu, ale także w salonach usługowych, sklepach, biurach. Często są wybierane do gabinetów kosmetycznych, czy eleganckich butików odzieżowych.

lampy sufitowe spotlineWarto zaznaczyć, że takie lampy mają bardzo zróżnicowane ceny, więc w zależności od wybranego producenta i modelu możemy zrobić zakupy od kilkuset to kilku tysięcy złotych. Trzeci rodzaj to lampy znajdujące się w suficie. Małe żarówki ledowe zamknięte są w hermetyczne oprawy w kształcie okręgu lub kwadratu. Nie wystają poza krawędź sufitu, więc nie osiada na nich brud ani kurz. To najlepsze rozwiązanie do kuchni, łazienki czy przedpokoju. Tam nie ma zazwyczaj miejsca na inny rodzaj lamp, byłyby one też niepraktyczne. Często byłyby zachlapane, a czyszczenie ich zajmowałoby sporo czasu. Oprawy sufitowe można obecnie kupić w wielu kolorach, nie tylko standardowym srebrnym, ale także bordowym, czarnym czy beżowym. Taka oprawa może idealnie współgrać z całym wnętrzem lub stanowić ciekawy kontrast kolorystyczny. W każdym sklepie budowlanym czy specjalistycznym sklepie z oświetleniem na pewno znajdziemy wiele odmian lamp sufitowych.

Pozwala to na stworzenie niepowtarzalnego wnętrza, jak również na zabawę światłem. Dekoracyjna lampa będzie pięknym dodatkiem, a nietypowe oświetlenie z pewnością przyciągnie uwagę gości. Wszystko zależy od naszej inwencji twórczej i do tego, co jest dla nas najważniejsze w kwestii oświetlenia.