Ices Ices

Siatki leśne wbrew temu co by się mogło nam wydawać są dość powszechnie wykorzystywane i to nie rzadko w sposób zupełnie inny niż można by zakładać. Jak zatem wykorzystywane są czy też mogą być siatki leśne?

Siatka leśna nie tylko do terenów zielonych

siatka leśnaPo pierwsze i co dość oczywiste siatki leśne wykorzystywane są do ogradzania, czy też wyznaczania różnych obszarów leśnych. Najczęściej stosuje się je do ogradzania młodych zagajników czy też odradzania terenu leśnego od drogi, by dzikie zwierzęta nie wbiegały na ulice. Niemniej wbrew temu na co wskazuje nazwa tego typu ogrodzenia jak siatka leśna od producenta może mieć także i inne zastosowanie niż tylko w terenach leśnych. I tak najczęściej wykorzystuje się ją w przypadku budowy jako tymczasowe ogrodzenie budowlane. Siatki leśne na dzień dzisiejszy są łatwo dostępne i to w dość atrakcyjnych cenach, a co za tym idzie doskonale sprawdzają się one jako ogrodzenie budowlane. Ponadto siatki tego typu dostępne są w wielu różnych wzorach, jeśli chodzi o wielkość oczek, dzięki czemu z powodzeniem można dobrać takie rozwiązanie, które w przypadku danej budowy się najlepiej sprawdzi. Dodatkowo siatki leśne są bardzo trwałe i bezpieczne w użyciu, dzięki czemu doskonale sprawdzają się do zabezpieczenia terenu budowy, ponieważ spełniają one wszystkie standardy odnośnie ogrodzeń budowlanych. Zaletą siatki leśnej wykorzystywanej w roli tymczasowego ogrodzenia budowlanego jest także szybki czas montażu i demontażu, co w przypadku tego rodzaju ogrodzeń jest bardzo ważne.

siatka leśnaNiemniej wykorzystanie siatek leśnych nie ogranicza się tylko do wykorzystywania ich w roli ogrodzenia budowlanego. Z powodzeniem mogą one być także wykorzystywane jako ogrodzenia w domu czy też w przypadku domków letniskowych, przy czym należy pamiętać o tym, że choć siatki leśne są bardzo trwałe i dostępne są w wielu różnych kolorach to jednak ten typ ogrodzeń nie zbyt dobrze osłania teren, a co za tym idzie nie gwarantują one poczucia prywatności, jak i nie są one szczególnie eleganckie, dlatego rozwiązanie to nie sprawdzi się, jeśli szukamy dekoracyjnego ogrodzenia. Niemniej jeśli odnośnie ogrodzenia posesji nie mamy zbyt wielkich wymagań to ten rodzaj ogrodzenia jak najbardziej się sprawdzi. Fakt, że siatki leśne są tanie i łatwe w montażu jak i trwałe sprawia, że jest to w gruncie rzeczy bardzo praktyczne rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę.

Jeśli natomiast zależy nam na wyższych względach estetycznych czy też lepszym osłonięciu się od ulicy czy sąsiada, warto pomyśleć o posadzeniu żywopłotu czy też iglaków, które będą spełniać role dodatkowego ogrodzenia.