Ices Ices

Jesteśmy niezwykle przyzwyczajeni do tradycyjnych sposobów izolowania termicznego naszych budynków, bardzo rzadko chcemy sięgać po nowe opcje gdyż obawiamy się ich funkcjonalności i wydajności. Często ograniczamy się tylko do różnego typu styropianu, oraz wełny mineralnej, a poza nimi nie widzimy innych sposobów na tworzenie tego typu instalacji.

Izolacje natryskowe i dokładna izolacja

izolacje natryskoweSą to sposoby zdecydowanie najpopularniejsze i w jakimś stopniu zapisały się już w naszej kulturze, dlatego też tak często z nich korzystamy z przekonaniem o ich wysokiej wydajności i wytrzymałości. W większości przypadków sprawdzają się one w jakimś stopniu, gdyż ich instalacji nie da się po prostu popsuć. Jednak posiadają one parę podstawowych wad, przede wszystkim nie posiadają one jednolitej struktury, co powoduje liczne przerwy w konstrukcji takiej izolacji. Te szczeliny są idealnym miejscem do przedostawania się wiatru, zimna i wilgoci, co znacząco zmniejsza wydajność takiej termoizolacji. Pozbycie się tych szczelin w większości przypadków jest niemożliwe, dlatego też tego typu ocieplenie zawsze będzie charakteryzować się jakimś poziomem utraty ciepła. W większości przypadków wytwarza to przeciąg, który wychładza większość pomieszczeń znajdujących się w całym budynku. Idealnym sposobem na uniknięcie tego typu sytuacji są izolacje natryskowe w domu, które pozwalają na dokładne zaizolowanie wszelkich szczelin w budynku z dużą dokładnością.

izolacje natryskoweNakłada się je za pomocą pistoletu, który spryskuje odpowiednią powierzchnie pianką poliuretanową, która bardzo skutecznie wypełnia wszelkie powierzchnie, które można by odpowiednio uszczelnić, a przy zastosowaniu styropianu, czy wełny mineralnej byłoby to praktycznie niemożliwe. Niezwykle ważne jest zainstalowanie odpowiedniej powierzchni na którą nakładać będziemy materiał izolacyjny i dzięki której będzie się on lepiej trzymał, a cała izolacja będzie lepiej funkcjonować. Wykorzystuje się do tego różne materiały z dodatkowymi funkcjami wspierającymi zatrzymywanie ciepła w środku budynku. Ogromnym plusem tego typu termoizolacji jest fakt, że można ją zastosować dosłownie w każdym miejscu, oraz dobór grubości warstwy izolacyjnej jest praktycznie dowolny.

Dlatego też sposób ten jest niesamowicie elastyczny i pozwala na dopasowanie się praktycznie do każdych warunków w których będziemy ocieplać. Wbrew pozorom, cena takiej instalacji też jest względnie niska, jest ona tańsza w porównaniu do tradycyjnych metod, które często pożerają ogromne fundusze na samych materiałach ociepleniowych.