Ices Ices

Większość osób bezkrytycznie podąża za modą. Jeśli popularny jest w aranżacji wnętrz styl nowoczesny – zaraz zmieniają swoje mieszkanie na panującą modłę. Jeżeli dużo mówi się o stylu industrialnym, już kombinują, w jaki sposób sprawić, by ich mieszkanie znowu stało się stylowe. Jednak nie wszyscy tacy są. Przecież istnieją też osoby, którym zależy tylko na tym, aby to one dobrze czuły się we własnym mieszkaniu.

Wyjątkowość andaluzyjskiego wnętrza

projektowanie wnętrz Zastanawiają się długo nad wyborem stylu aranżacji, nie kierując się modą, tylko własnymi odczuciami. To bardzo dobre podejście, które na pewno zaowocuje – dzięki temu można bowiem sprawić, że wnętrze nabierze prawdziwego charakteru. Nawet jeśli nie będzie to wnętrze w stylu nowoczesnym, a w zupełnie innym. Weźmy na przykład taki styl andaluzyjski. Chyba tylko profesjonaliści, których na co dzień pasjonuje projektowanie wnętrz – Warszawa, znają wyznaczniki tego stylu. Przeciętna osoba nie wie o nim zupełnie nic. Tymczasem ma nam on naprawdę wiele do zaoferowania. To styl klimatyczny i oryginalny, który wyróznia się regularnością kompozycji oraz harmonią. Można w nim odnaleźć przede wszystkim wpływu kultury arabskiej, ale są to także elementy ze sztuki prehistorycznej – a więc uproszczone motywy zwierzęce lub roślinne. Z powodzeniem wykorzystuje się też wzory geometryczne. Całość jednak jest naprawde spójna.

projektowanie wnętrz Jesli chodzi o dobór mebli, tutaj stawia się oczywiście na lite drewno, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć je z metalem! Można też zadbac o to, aby dany mebel posiadał w sobie coś zaskakującego, jakiś specyficzny szczegół – na przykład nietypowe wygięcie oparcia fotela czy nóg stołu. To wszystko tworzy niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju klimat, ale duże znaczenie mają także barwy. Już ornamentyka zwraca na siebie uwagę, dlatego przy wyborze kolorów powinniśmy ograniczyć szaleństwo. Lepiej sprawdzą się barwy stonowane i spokojne. Dobrym wyborem będą ciepłe brązy, także zieleń czy żółć. Nie zapomnijmy o tkaninach dekoracyjnych, dobrze prezentują się na przykład koronki i to nie tylko jako obrusy. Jesli mamy taką możliwość, zdecydujmy się na atłasy oraz adamaszki.

Jak widać, już po samym opisie łatwo dojrzymy, że ten styl ma w sobie coś intrygującego, co sprawia, że pochłania on nasza uwagę. Przebywając w takim wnętrzu, będziemy czuć się naprawdę dobrze. Oczywiście jeśli mieszkanie zostanie zaprojektowane ze smakiem i nie będzie tam żadnego przesytu. Taki efekt możliwy jest do uzyskania jedynie dzieki współpracy z dobrym projektantem wnętrz.