Ices Ices

Szkło jest bardzo modnym materiałem używanym do wykończenia wnętrz. To materiał ponadczasowy, występujący nie tylko w wersji przeźroczystej czy mlecznej, ale również kolorowej i z grafikami. Można na nim wykonać różne wzory, poprzez efekt szronu, czy dodawaniem wielobarwnych szkiełek do przejrzystej konstrukcji.

Balustrady szklane zewnętrzne i wewnętrzne

szklane balustrady Ze szkła można wykonać drzwi, daszki, kabiny prysznicowe, panele kuchenne, czy lustra. Istnieją także szklane balustrady balkonowe z Wrocławia, jak również balustrady schodowe i na antresole/półpiętra. Jak one wyglądają i jak się sprawdzają w różnych miejscach? Zacznijmy od balustrad na balkony. Będą one pasowały przede wszystkim do domów nowoczesnych. Szkło można tutaj łączyć z metalem i w ten sposób uzyskać ciekawe, modne połączenie. Zarówno elementy szklane, jak i metalowe są bardzo odporne na zmienne warunki atmosferyczne, nie wymagają konserwacji. Takie balustrady można zamontować także na tarasie i w ten prawie niewidzialny sposób oddzielić go od ogrodu. Balustrady balkonowe są wykonywane z grubego szkła hartowanego, więc nie ma obaw, że pojawią się na nich rysy i pęknięcia. Balustrady można zastosować także przy schodach.

szklane balustrady Stawia się je wzdłuż schodów, a także na szczycie, dla bezpieczeństwa. Tutaj szkło jest często łączone z drewnem co nadaje całości wymiaru bardziej przytulnego, domowego, rodzinnego. Drewniane zakończenie szklanych paneli balustradowych na pewno będzie się wyróżniać. Można jednak zastosować także okucia metalowe i w ten sposób nadać całości charaktery surowego i industrialnego, pożądanego w loftach. Balustrada może stanowić także dobre zabezpieczenie, jak i element dekoracyjny przy antresolach w domu i na półpiętrach w firmach. Jakoś trzeba odgrodzić te elementy pomieszczenia, a przeźroczyste czy mleczne szkło jest do tego najlepsze. Jeśli wykonalibyśmy balustrady to mógłby one przyciemniać i przytłaczać pomieszczenie, lepiej jest je stosować na tarasie czy balkonie. Również balustrady metalowe nie są stosowane we wnętrzach, wyglądałoby to bardzo źle. Szkło jest uniwersalne i można dobrać kształt balustrady, jak i jej kolor do wnętrza. Kolor może być delikatny i półprzeźroczysty, czy też panele mogą być gładkie, nieprzejrzyste.

Zapewnią nam wtedy komfort na antresoli, a w firmie na półpiętrach czy odsłoniętych przejściach nie będzie widać co się dzieje. Z pewnością balustrady wykonane tylko ze szkła lub z jego połączenia z metalem i drewnem będą idealną ozdobą każdego wnętrza, jak i tarasu i balkonu. To nie jest tania inwestycja, ale opłacalna, trwała i estetyczna.