Ices Ices

Kuchnia jest jednym z miejsc, w którym chętnie spędzamy czas. Coraz częściej kuchnie są tak urządzane, aby stanowiły wygodne miejsce nie tylko do sporządzania posiłków, ale także do ich spożywania, a często i spotkań z najbliższymi przyjaciółmi. Dlatego bardzo ważnej jest, w jakie meble kuchenne wyposażymy to pomieszczenie. Wybór kuchennych mebli w sklepach i salonach jest obecnie ogromny.

Na co musimy szczególnie zwrócić uwagę, gdy planujemy kupić meble kuchenne. Pod uwagę musimy wziąć kilka różnych czynników. Przede wszystkim musimy wybrać styl, w którym urządzimy kuchnię. Bo pamiętać trzeba, że meble kuchenne to nie tylko szafki, ale też stół, krzesła czy inne taborety. Decydując się na konkretny styl szafek, powinniśmy konsekwentnie dobrać pozostałe meble. Druga ważna sprawa, to materiał, z jakich wykonane będą meble. Obecnie jest duży wybór różnych materiałów.
Meble kuchenne mają zwykle korpusy zrobione z płyt wiórowych, pokrytych okleiną. Natomiast fronty wykonuje się ze szlachetniejszych materiałów. Wykorzystuje się tu często drewno, płyty MDF, szkło czy metal. Płyty są najczęściej wykończone różnymi okleinami, które nadają frontowi ostateczny wygląd. Nierzadko łączy się materiały – do typowych należy połączenie drewna i często ozdobnego szkła. Takie połączenie daje oryginalne, eleganckie witryny. Następna decyzja, to określenie koloru, jaki będą miały meble kuchenne.
Tu można puścić wodze fantazji, to wybór jest ogromny. Warto jednak brać pod uwagę, że niewielkiej, słabo oświetlonej kuchni ciemne meble optycznie ją jeszcze zmniejszą. Warto tu zapytać o radę projektanta wnętrz, który może doradzić dobór najwłaściwszego koloru z palety barw, które preferujemy. Na koniec pozostaje nam wybrać odpowiednie typy szafek i ich rozmiary. Meble kuchenne to przede wszystkim szafki wiszące i stojące.

Do tego musimy dobrać odpowiednie stół i krzesła. Ich wybór powinien być uzależniony nie tylko od stylu i kolorystyki pozostałych mebli, ale przede wszystkim od ilości osób, które będą z nich korzystać oraz od ilości miejsca w kuchni.