Ices Ices

W warunkach sklepowych, niezwykle często zachodzi konieczność przemieszczenia towarów z miejsca na miejsce. Mimo, że zadanie to, obejmuje jedynie zasięgiem teren sklepu, niejednokrotnie, towar jest zbyt ciężki, by mógł zostać przeniesiony przez człowieka bez zastosowania specjalistycznego sprzętu.

wózek sklepowyInnym znów razem, towar co prawda, nie jest nadmiernie ciężki, lecz istnieje potrzeba dostarczenia go w dużych ilościach, w jak najkrótszym czasie i właśnie wtedy, personel sklepu postawiony zostaje przed zadaniem, nad którego właściwym przebiegiem, czuwają specjalnie zaprojektowane do ułatwiania transportu towaru wózki sklepowe, które w zależności od potrzeb, różnią się od siebie detalami.
Nie tylko personel sklepowy, doceni wózki, pokryte dla zapewnienia trwałości warstwą ochronną, lecz także i sami klienci, gdy sklep pełni funkcję samoobsługowego. Powszechnie stosowaną posadzką w dużych sklepach samoobsługowych jest gładki, równy parkiet, który jest wprost przystosowany do używania wózków sklepowych. Mimo, że najczęściej, spotkać w sklepie można tradycyjne wózki, których wysokość i budowa rączki, dostosowane są do statystycznej wysokości dorosłego człowieka.
Wnętrze wózka, pozostaje puste i przestronne, co pozwala na umieszczenie dużej ilości produktów, wybranych przez klienta. Produkty, pozostają umieszczone w wózku i jednocześnie, niezwykle łatwo jest następnie je wyjąć, kiedy klient stoi już przy kasie. Ponadto, wózek służący do sprawnego przetransportowania towaru, wyposażony jest w zestaw niewielkich kółek, które umożliwiają przesuwanie wózka po parkiecie sklepu, bez potrzeby użycia zbyt dużej siły, niezależnie od tego, jak ciężkie produkty znajdować będą się wewnątrz wózka. Cały ciężar produktów, rozłożony jest równomiernie, przy czym miejsce wystarczające jest, zarówno dla produktów niewielkich, jak i dla tych, o większych gabarytach.

W sytuacji, gdy produktów jest więcej, klient może bez problemu, ustawić je warstwami, bez ryzyka utraty najmniejszych z nich, ponieważ pręty wózka są dostatecznie blisko siebie ustawione, by zabezpieczyć towar przed wypadnięciem.