Ices Ices

Wentylacja jest jednym z elementów w domu, który znacząco zwiększa komfort przebywania w nim. Wpływa ona także na samopoczucie i zdrowie osób mieszkających w takim właśnie domu. Często element ten jest zaniedbywany, lub kompletnie o nim zapominamy. Wtedy w takich budynkach jest bardzo duszno, powietrze jest zbyt wilgotne, lub zbyt suche, a w powietrzu lata masa nieprzyjaznych dla człowieka substancji i mikroorganizmów.

Zalety rekuperatorów

wydajne rekuperatoryPozbywanie się ich może znacząco wpłynąć na samopoczucie i nawet stan zdrowotny osób mieszkających w takim otoczeniu. Dlatego też coraz to więcej osób decyduje się na wentylację mechaniczną, która jest bardzo skuteczna i w przeciwieństwie do tradycyjnej, grawitacyjnej nie wychładza domu. Ta tradycyjna działa na zasadzie różnicy ciśnień, która na nasze nieszczęście zdecydowanie największa jest zimą. To właśnie wtedy wentylacja jest najsilniejsza, co skutkuje znaczącym wychładzaniem powierzchni mieszkalnej. Dlatego też ludzie odchodzą od tego sposobu wentylowania domu i coraz chętniej korzystają z rekuperacji. Wydajne rekuperatory potrafią zdziałać prawdziwe cuda, jest to serce całego układu wentylacji mechanicznej, które służy do zasysania i filtrowania powietrza zarówno pobieranego, oraz oddawanego.

wydajne rekuperatoryInstalacja tego typu jest wysoko wydajna, charakteryzuje się mechanizmem odzyskiwania ciepła, które w wypadku sprawnego rekuperatora wynosi nawet 95 procent, co jest wynikiem niesamowicie dobrym. Pozwala to na zachowanie temperatury w środku pomieszczenia, co z kolei przekłada się na znacznie mniejsze koszty grzewcze. Odpowiedni sprzęt ma także zamontowaną sporą ilość filtrów powietrza, które zdecydowanie działają na korzyść człowieka. Zatrzymują one wszelkiego rodzaju kurz, roztocza, pyłki, grzyby, pleśnie i najróżniejsze mikroorganizmy. Jest to rozwiązanie idealne dla alergików, gdyż przy wydajnym rekuperatorze nie ma potrzeby otwierania okien, a okres pylny można przeżyć w spokoju i komforcie. Często także istnieje możliwość kontrolowania temperatury, gdyż rekuperator może schłodzić powietrze do pewnego poziomu. Pozwala to na utrzymanie przyjemnej, względnie niskiej temperatury nawet latem, gdzie potrzeba otwierania okien znów nie istnieje.

Instalacja tego typu podłączona jest do praktycznie każdego pomieszczenia w domu, dlatego też wentylacja jest bardzo dokładka i filtruje na bieżąco powietrze na całej jego powierzchni zapewniając jego czystość i świeżość. Rekuperacja jest także skuteczna w pozbywaniu się wilgoci i utrzymywaniu odpowiedniej temperatury w domu.